Magazin

Haluk Levent’ten Cumali Yüce’ye Yardım Eli! Evinizi Biz Baştan Yapacağız

Ünlü sanatçı Haluk Levent, yangında evini kaybeden ve saatlerce ağlayan Cumali Yüce’ye yardım elini uzattı. Yüce’nin yaşadıklarına ilgisiz kalamayan Levent, Cumali Yüce’yi aradı. Haluk Levent evini baştan yapacağı sözünü verdi.

Ünlü sanatçı Haluk Levent, yangında evini kaybeden ve saatlerce ağlayan Cumali Yüce’ye yardım elini uzattı. Yüce’nin yaşadıklarına ilgisiz kalamayan Levent, Cumali Yüce’yi aradı. Haluk Levent evini baştan yapacağı sözünü verdi.

Gönüllü yardımsever ve Ahbap Derneği’nin kurucusu sanatçı Haluk Levent orman yangınlarının yaşandığı bölgelerde halk ile birlikte mücadele ediyor. Söndürme çalışmalarına bireysel olarak katılan aynı zamanda mağdur olan vatandaşlara da destek olan Levent, evini kaybettiği için saatlerce gözyaşı döken Cumali Yüce’yi de sevindirdi.

Haluk Levent Cumali Yüceyi Aradı 

Türkiye 1 haftadır devam eden orman yangınları ile mücadele ediyor. Yangınlar nedeniyle evleri, hayvanları, iş yerleri yanan vatandaşlar seslerini duyurmaya çalışıyor. Cumali Yüce mağdur olan vatandaşlar arasında yer alıyor. Yangında evini kaybeden Yüce, saatlerce ağladı. Yüce’nin gözyaşlarına dayanamayan Haluk Levent telefonla aradı.

Geçmiş olsun dileklerinde bulanarak Cumali Yüce’ye üzülmemesi konusunda nasihatte bulundu. Ayrıca evini tekrar inşa edeceğini söyledi. Cumali Yüce ise bu gelişmeye sevindi ve Allah razı olsun temennisinde bulundu. Söylediği şarkılar ile gönüllerde taht kuran Levent daha önceki yıllarda da mağduriyet yaşayan vatandaşların yanında olmuştu.

Haluk Levent Kimdir?

29 Kasım 1968 tarihinde Adana’da dünyaya gelmiştir. Türkiye’nin en iyi rock şarkıcılarından biridir. Anadolu rock ve Türk Halk Müziği eserleri ile tanınır. İlköğrenimini Sabancı ilköğretim Okulu’nda, liseyi Adana Atatürk Lisesi’nde tamamladı. Birkaç üniversitede öğrencilik hayatını sürdürmeye çalışsa da bazı özel nedenlerden dolayı üniversite eğitimini yarıda bıraktı.

Şarkıcılığa sokak müzisyenliği ile başladı. 1993 yılında çıkardığı Yollarda albümü ile üne kavuştu. Yollarda albümü ile iyi bir çıkış yakalayan ünlü sanatçı 1995 yılında çıkardığı Bir Gece Vakti albümü ile listeleri altüst etti. Bütün Güneydoğu ve Doğu Anadolu Bölgesi’nde konser veren birkaç sanatçıdan biridir.