Gündem

Halk TV'nin "maskesi" düşüyor

Halk TV'yi nakit para ile satın alan ancak resmi kayıtlarda ismine rastlanmayan paravan patron Cafer Mahiroğlu'nun hakkında yeni gelişmeler ortaya çıktı. Sabah Gazetesi yazarı Dilek Güngör , " Mahiroğlu'nun İngiltere'deki 'bağları' (!) araştırılıyor. Arkasından kim çıkacak, merakla bekliyorum!" ifadelerini kullandı.

Halk TV'yi daha önceki sahibi olan Deniz Baykal ve kızı Aslı Baykal'dan çuval dolusu parayla satın alan, kayıtlarda izine rastlanmayan Cafer Mahiroğlu ile ilgili çıkan iddialar ses getirmişti. 

Cafer Mahiroğlu'nun isminin satışla ilgili resmi hiçbir kayıtta geçmemesi, televizyonun sahibinin Mahiroğlu'nun eniştesi Süleyman Özen, yönetim kurulunun ise Mahiroğlu'nun ikinci eşinden baldızı Armağan Küçük ve eşinin teyzesinin kızı Mediha Burumoğlu olması kafaları karıştırmıştı. Mali Suçlar Araştırma Kurulu (MASAK) ise  Mahiroğlu'nu mercek altına almıştı. 

Sabah Gazetesi yazarı Dilek Güngör bugünkü yazısında "Halk TV'de paravan açılıyor" başlığı ile yer verdi.

Güngör yazısında şu ifadelere yer verdi: 

"Geçtiğimiz hafta CHP'nin eski kanalı Halk TV'nin hülleli satışının perde arkasını dile getirdiğim yazı epeyce ses getirdi.
Öyle ya...
Geçen yıl sonunda İngiltere'den bir işadamı geldi, daha önce Deniz Baykal ve kızı Aslı Baykal'a ait olan kanalı çuval dolusu parayla aldı, o dönemde adı her yerde çıktı, ama kayıtlarda izine rastlanmadı...
Cafer Mahiroğlu'nun isminin satışla ilgili resmi hiçbir kayıtta geçmemesi, televizyonun sahibinin Mahiroğlu'nun eniştesi (Süleyman Özen), yönetim kurulunun ise Mahiroğlu'nun ikinci eşinden baldızı (Armağan Küçük) ve eşinin teyzesinin kızı (Mediha Burumoğlu) oluşması kafaları karıştırıyordu. Üstelik, İngiltere'deki şirketlerin mali durumu da malum...

Şimdi herkes şunu soruyor:
Kim bu paravan patron?
Arkasında kim var?
Borç batağındaki şirketlerle bu değirmenin suyu döner mi?
Mali Suçları Araştırma Kurulu'nun (MASAK) konuyu mercek altına aldığını biliyorum. Mahiroğlu'nun İngiltere'deki 'bağları' (!) araştırılıyor. Arkasından kim çıkacak, merakla bekliyorum!
Bir koldan İngiltere'deki bağlantılar araştırılırken, diğer koldan da Türkiye'deki şirketiyle ilgili denetim başlamış durumda...
Öğrendiğim kadarıyla, Mahiroğlu'nun İstanbul Beylikdüzü'nde kardeşleriyle birlikte ortak olduğu Özdemir Üç Tekstil Sanayi ve Ticaret şirketinde Vergi Denetim Kurulu inceleme yapıyor."


Yazının tamamını buradan okuyabilirsiniz...