Gündem

Ali Erbaş'ı karalamak için yalan haberi servis ettiler

CHP'ye yakın televizyon kanalı Halk TV'nin sunucusu Ayşenur Arslan ve ekonomist Emin Çapa, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın tedavisinin Amerikan Hastanesi'nde yapıldığı yalanını canlı yayında dile getirdi. Ayasofya'nın açılışı nedeniyle hazımsızlığını sürdürdüğü görülen Arslan o görüntüyü unutmayacağını söyledi. Arslan, daha sonra başkentte öyle bir hastane olmadığını söyleyip kendisini yalanladı.

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

Halk TV sunucusu Ayşenur Arslan ve ekonomist Emin Çapa, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın tedavisinin Ankara Amerikan Hastanesi'nde yapıldığı yönündeki yalan haberleri kitlesine aktardı.

CHP'ye yakın televizyon kanalını sunucusu Arslan, "Ali Erbaş, Ülkenin en pahalı hastanesinde. Amerikan Hastanesi'nde tedavi görüyor." derken Emin Çapa "Ali Erbaş, ülkenin en pahalı hastanesinde.. Şehir hastaneleri zaten boş... Bekliyorlar, kimse gitmiyor. Herkes Amerikan Hastanesi'ne gidiyor. Halkımız Amerikan Hastanesi'nde tedavi oluyor." ifadelerini kullandı.

BİRKAÇ DAKİKA SONRA KENDİSİNİ YALANLADI

Erbaş'ın şehir hastanesi yerine lüks ve özel hastaneyi tercih ettiğini belirten Arslan, birkaç dakika sonra "Evet şimdi uyardılar. Amerikan Hastanesi'nde değilmiş, Ankara'da öyle bir hastane yokmuş" dedi.

"ARŞİVLERİMİZDE MUTENA BİR YERDE SAKLI DURUYOR"

Ayasofya'nın açılışını hala hazmedemediği görülen Arslan'ın, Erbaş'ın kılıçlı fotoğrafını ekranlara yansıtarak söylediği "Arşivlerimizde mutena bir yerde saklı duruyor" sözleri ise dikkat çekti.

Sitene Ekle