Halk sokakta: Yunan polisi 20 ve 16 yaşlarında iki vatandaşı öldürdü!

Yunanistan’da geçtiğimiz cuma günü polis tarafından vurulan 2 araba hırsızından birinin hayatını kaybetmesi üzerine halk sokaklara dökülerek, ülkedeki polis şiddetini protesto etti.

Yunanistan, iki çocuğun vurularak öldüğü dehşet verici bir polis şiddetiyle sarsıldı. Halk sokaklara döküldü. Polis, sokağa çıkanlara da sert müdahalede bulundu.

NE OLMUŞTU?

Yunanistan’da geçtiğimiz cuma günü başkent Atina’da 20 yaşındaki Nikos Sampanis ve 16 yaşındaki arkadaşı çaldıkları araçla polisten kaçmış, polisin dur ihtarına uymayan hırsızlar polis tarafından vurulmuştu.

Polisin vurduğu Sampanis hayatını kaybederken, 16 yaşındaki arkadaşı ise ağır yaralanmıştı.

Olayın ardından Atina’da yüzlerce kişi polis şiddetini protesto etmek için sokaklara döküldü.

POLİS ŞİDDETİ EYLEMİNE SERT POLİS MÜDAHALESİ!

Çoğunluğunu anarşist grupların oluşturduğu protestocular açtıkları pankartlarla polis şiddetini protesto ederken, demokrasi yanlısı sloganlar attı. Polis, yolları kapatan protestocuları dağıtmak için göz yaşartıcı gaz ve copla müdahale etti.

7 POLİS KASTEN ADAM ÖLDÜRMEKTEN TUTUKLANDI

Nikos Sampanis ve 16 yaşındaki arkadaşına ateş açan 7 polisin verilen emre uymadığı ve kasten adam öldürmek suçundan tutuklandıkları aktarıldı.

Halk sokakta: Yunan polisi 20 ve 16 yaşlarında iki vatandaşı öldürdü! ile ilgili etiketler Yunanistan protesto polis gösteri yürüyüş vurdu şiddeti