Gündem |

Haliç'ten erkek cesedi çıktı...

Galata Köprüsü'nde balık tutan vatandaşlar denizde bir erkek cesedi olduğunu fark etti. Vatandaşlar tarafından denizden çıkartılan cesedin Suriyeli bir kişiye ait olduğu belirlendi.

Galata Köprüsü üzerinde balık tutan vatandaşlar denizde bir erkek cesedi olduğunu fark etti. Cesedi kıyıya çıkartan vatandaşlar durumu polis, sahil güvenlik ve sağlık ekiplerini bildirdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri kıyıya çıkartılan kişinin hayatını kaybettiğini belirledi. Cesedin 50 yaşlarında Suriye uyruklu bir kişiye ait olduğu öğrenilirken polis konuyla ilgili çalışma başlattı.

Galata Köprüsü’nde balık tutarken denizde cesedi gören Hasan Aslan, “Biz burada balık tutuyorduk. Aşağıdan bazı insanlar bizi uyardı. Baktık. Suyun üzerinde yüzüyordu. Oltalarımızı geri çektik. Aşağıya indik. Ölü olduğunu gördük. Polisi aradık. Polis geldi” dedi.

Cesedi denizden çıkardıklarını söyleyen Nevroz Akbaş, “Biz balık tutuyorduk. Arka taraftan geldi. Adamı gördük. Merdivenlerde insanlar toplanmıştı. ‘Adam boğuluyor’ dediler. Bir arkadaş simit attı. Adamı iple çektik. Çıkarttığımızda adam cansızdı. Ağzından köpük geliyordu. Biz de polisleri çağırdık. Ondan sonra ilk yardım geldi. 50 yaşlarında vardı” diye konuştu.