Popüler Haberler |

Hakkari'deki şehitlerin isimleri nedir? 7 asker şehit oldu! Şemdinli yaralıların isimleri! Son dakika Erdoğan ne dedi?

Son dakika...Hakkari'deki şehitlerin isimleri ve memleketleri araştırılmaya başlandı.Cumhurbaşkanı Erdoğan Fransa'ya hareketi öncesinde konuştu. Erdoğan, "Bugün Hakkari'de son neticelerine ulaştığımız, oradaki bir mühimmat depomuzun patlamasıyla 7 şehidimiz var, 25 yaralımız var." dedi. Peki Hakkari'deki şehitlerin isimleri nedir?

Hakkari'deki şehitlerin isimleri nedir? Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde Irak sınırındaki Süngü Tepe üs bölgesinde atış yapıldığı sırada patlama oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hakkari'deki patlamaya ilişkin açıklamada bulundu. Erdoğan, Hakkari'deki şehit sayısının 7 olduğunu açıkladı. Peki Hakkari'deki şehitlerin isimleri nedir? Merak edilen detaylar haberimizde...

Fransa'ya hareketi öncesinde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bugün Hakkari'de son neticelerine ulaştığımız, oradaki bir mühimmat depomuzun patlamasıyla 7 şehidimiz var, 25 yaralımız var. Bu yaralıların bir kısmı Hakkari'deki hastanelerde." diye konuştu.

Patlamanın sebebinin henüz netleşmediğini ifade eden Erdoğan, "Mühimmatın miadının dolması gibi bir konunun söz konusu olmadığını Savunma Bakanım bana iletti. Oradaki top ile ilgili bir inceleme var" dedi. 

ŞEHİTLERİMİZİN İSİMLERİ AÇIKLANDI

Hakkari'nin Şemdinli ilçesine bağlı Derecik beldesindeki üs bölgesinde, dün, mühimmat deposunda meydana gelen patlamada şehit olan 7 askerden Topçu Uzman Çavuş Halil Daş'ın (26) memleketi Konya'nın Ereğli ilçesine, acı haber ulaştı. 

Topçu Er Menduh Çelik (20) de dünkü patlamada şehit düştü. Şanlıurfalı er askerin ailesine acı haber verildi. Şehit olan Topçu Er İbrahim Özkur'un (21) acı haberi memleketi Muş'a ulaştı.Topçu Çavuş Mehmet Kaşık'ın (25) Kahramanmaraş'taki baba ocağına  ateş düştü. Topçu Er Samet Kaymakçı'nın Gaziantep'teki ailesine acı haber verildi.Topçu Er Yusuf Önder'in (22) Antalya'nın Alanya ilçesinde oturan ailesine acı haber verildi. 

Sokak ortasında tekme tokat saldırı!Sokak ortasında tekme tokat saldırı!Yaşam