Spor

Hakan Keleş: İlk defa geri düşüp oyun çevirdik, bu bizim için önemliydi

Hakan Keleş: "Biraz sıkıntılar çekiyorduk geçen haftalarda ama bu hafta bayağı bir katkı sağladılar bize. Onlara da teşekkür ediyorum. İlk defa da geri düşüp oyun çevirdik, bu bizim önemliydi. 3 puanla birlikte birçok şey kazandık. Daha üst sıralara çıkıyoruz, inşallah daha iyi yerlere çıkacağız."

Süper Lig'in 15. haftasında Fatih Karagümrük'ü ağırlayan ve ilk yarısını 0-1 geride tamamladığı maçı 31- kazanan Giresunspor, galibiyet serisini 4 maça çıkardı. Son 3 Süper Lig maçından galip ayrılan Karadeniz ekibi, Kupa'da da tur atlamıştı.

Giresunspor'da teknik direktör Hakan Keleş, son 8 maçta 5. galibiyetlerini aldıkları için mutlu olduklarını ifade etti. Keleş, Karagümrük maçının basın toplantısında şunları söyledi:

"Maça iyi başladığımız halde duran topta bir gol yedik. O biraz moral olarak bizi düşürdü ama maç genelinde oyun olarak, pozisyona girme olarak öndeydik. Rakibimiz bu ligin en iyi pas yapan takımlarından bir tanesi, hatta zirvede. İyi baskı yaptık. Kazandığımız topları iyi değerlendirsek daha erken oyunu çevirebilirdik."

"2. yarıda coşku ve mücadele müthişti, giren oyuncular müthiş performans verdiler. Biraz sıkıntılar çekiyorduk geçen haftalarda ama bu hafta bayağı bir katkı sağladılar bize. Onlara da teşekkür ediyorum. İlk defa da geri düşüp oyun çevirdik, bu bizim önemliydi. 3 puanla birlikte birçok şey kazandık. Daha üst sıralara çıkıyoruz, inşallah daha iyi yerlere çıkacağız."

GİRESUNSPOR PLANLARI BOZDU

Fatih Karagümrük Teknik Sorumlusu Felipe Sanchez Mateos ise, "Özellikle ilk yarıda bizim her zamanki baskılı oyunumuzu, topu ayağımızda tutma ve rakibe vermeme konusunda çok planlarımızı işletmediler. Topu bir şekilde bizden aldılar, kendileri oynadılar. O yüzden ilk yarıda biz oyunumuzu oynayamadık. 2. yarıda daha yüksek enerjisi olan takım yine onlardı. Attığımız golden sonra 2. yarı özellikle bazı durumlarda zorlu oyunlar ortaya çıkartamadık. Günün sonunda da 3-1 skorla mağlup olarak buradan ayrılıyoruz" ifadelerini kullandı.