Ekonomi

Hackerlardan Elon Musk'a 'kripto para' tehdidi

Hacker grubu Anonymous, sosyal medya hesabından paylaşımlar yaparak kripto para piyasalarını manipüle eden SpaceX ve Tesla CEO’su Elon Musk’ı açık açık tehdit etti.

Elon Musk, geçtiğimiz günlerde Twitter hesabından Bitcoinlerini satmış olduğunu düşündüren bir paylaşımda bulunmuştu. Söz konusu paylaşımın ardından hızla değer kaybeden Bitcoin, yatırımcıların Musk’a yeniden öfkelenmesine neden oldu.

Musk şimdi ise, ünlü hacker grubu Anonymous’un radarına takıldı.

Musk’ı manipüle edici hareketlerinden dolayı tehdit eden hacker grubu, Twitter’dan gerçekleştirdikleri bir paylaşım ile Elon Musk’a “şımarık bir milyarder” diye seslenerek tehdit etti.


Söz konusu paylaşımda şu ifadeler kullanıldı:

"Milyonlarca parakende yatırımcı, hayatlarını iyileştirmek için kripto kazançlarına gerçekten güveniyordu. Herkes kriptodaki oynaklığa hazır bir şekilde yatırım risklerini üstlenir. Ancak bu hafta tweet’leriniz ortallakin çalışan bir insanı açıkça görmezden geliyor.

Odadaki en zeki kişi olduğunu düşünebilirsin, lakin şimdi eşini buldun. Biz anonimiz! Biz kalabalığız. Bizi bekleyin”

Paylaşımlarını anonim şekilde gerçekleştiren grubun üyelerinin kim olduğu bilinmiyor.

Günün Videosu
Roketsan, resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla merak uyandırdı. Roket fırlatması öncesi geri sayımın olduğu bir animasyon filminin bulunduğu paylaşıma "Yarını bekleyin" notu düşüldü.