Yaşam

Hac giysilerine çamaşır suyu döküp kaçtılar

Günün en ilginç olaylarından biri Sivas’ta yaşandı. Hac ve umre malzemeleri satan iş yerindeki elbiselerin üzerindeki lekeleri fark eden mağaza sahibi, güvenlik kamerası kayıtlarını izledi, gördükleri karışışında şaşkına döndü.


Sivas’ta kent merkezinde bulunan Camiikebir Mahallesi'nde meydana geldi. Hac malzemeleri satan Ebuzer Volkan Yıldız, mağazadaki bazı elbiselerin üzerinde lekeler olduğunu fark ederek güvenlik kamerası kayıtlarını izledi. Kayıtlarda, gece vakti bir kişinin mağazanın kapısını rahatlıkla açarak içeriye girdiği görüldü. Giren kişi ilk olarak iş yerinin elektrik şalterlerini indirdi. Elektrik kesilince güvenlik kamerası da devre dışı kaldı.

Yıldız mağazasında yaptığı incelemede hac elbiselerinin ve kokuların üzerine bilinmeyen bir sıvı döküldüğünü tespit etti. Ne olduğu bilinmeyen sıvı giysilerde yanma ve solmalara neden oldu. Yıldız durumu hemen polis ekiplerine bildirdi. Olay yeri inceleme ekipleri iş yerinde inceleme başlattı.

Yıldız yaptığı açıklamada, “Burada hac ve umre malzemeleri üzerine ticaret yapıyoruz. Şehir dışındaydım. Bugün dönüp dükkanımı açtığımda bu manzara ile karşılaştım. Güvenlik kamerasını izlediğimde, hırsız mı yoksa kasıtlı mı birisi girdi bilmiyorum. Kilidi açarak birisinin içeriye girdiği görülüyor. Esansların olduğu bölüme gidip esanslara zarar veriyor. Daha sonra alt kapa inip elbiselere çamaşır suyu döküyor. Daha sonra güvenlik kamerasının kablolarını çıkartıp şalteri indirip gidiyor.” şeklinde konuştu.

İHA

Sitene Ekle

Yorumlar