Gündem |

Habertürk'ten Bülent Aydemir özrü...

Habertürk TV, Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir'in tepki çeken açıklamaları nedeniyle özür diledi.

 

Habertürk TV’de bugün sabah yayınlanan Para Gündem programında Habertürk TV’nin Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir Van’daki çığ felaketi ile ilgili olarak Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve eski AK Parti milletvekili Gülşen Orhan’ı suçlaması büyük tepki çekmişti.

Habertürk TV'den yapılan yazlılı açıklamada yaşanan olay nedeniyle özür dilendi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Habertürk TV’de bugün sabahleyin yayınlanan Para Gündem programında Habertürk TV’mizin Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir’in Van’daki çığ felaketi ile ilgili olarak maalesef teyit edilmemiş ve sonradan doğru olmadığı ortaya çıkan bir bilgiyi yayıncılık ilkelerimize uymayan bir şekilde televizyon canlı yayınında kamuoyuna iletmiş bulunmasından son derece üzüntülüyüz.

Bu paylaşımın milletçe yasını tuttuğumuz ve devlet/millet ortaklaşması ile yaraları sarmaya çalıştığımız bir felaketle ilgili olması üzüntümüzü daha da arttırmıştır.

Nitekim Bülent Aydemir arkadaşımız yayında bahsedilen Sayın Gülşen Orhan’ın olaya dair yaptığı paylaşımlarının hemen akabinde gene Habertürk ekranından hatasını düzeltmiş, kasıt olmayan bu hatasından dolayı üzüntülerini bildirmiş ve hem Sayın Orhan’dan hem de kamuoyundan ve izleyicilerimizden özür dilemiştir. Yayıncılıkta aslolan hata ve yanlış yapmamaktır; ama bir şekilde ve istemeden hatalı, yanlış bir bilgi ve haber paylaşıldığında da en kısa süre içerisinde hatayı düzeltmek ve gerektiğinde muhataplarından özür dilemek sorumlu yayıncılığın ve medya etiğinin bir gereğidir."