Medya |

HaberTürk yayını Ebru Baki'siz devam etti

MHP ile yaşanan gerilim sonrasında Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir'in görevden alındığı ve Genel Yayın Yönetmeni Kürşad Oğuz'un istifa ettiği HaberTürk'te yeni bir gelişme yaşandı. MHP'nin eleştirilerinin hedefi olan sunucu Ebru Baki de bugünkü yayında yer almadı. Konuyla ilgili açıklamada bulunan sunucu Meltem Acet, Baki'nin izinli olduğunu ve çarşamba günü yeniden ekranlarda olacağını söyledi.

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

MHP'nin önce HaberTürk TV sunucusu Ebru Baki'ye, sonra da Baki'ye ekranda destek veren Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir'e tepki göstermesinin ardından Aydemir görevinden alındı. Kanalın Genel Yayın Yönetmeni Kürşad Oğuz ise yaşananlara tepki olarak görevinden istifa etti.

Bu gelişmelerin ardından HaberTürk'ün yeni genel yayın yönetmeni Mehmet Kenan Tekdağ oldu. Gözler ise Ebru Baki'ye çevrildi.

BUGÜN EKRANLARA ÇIKMADI

Yaşananlar sonrasında bir süre daha yayınlarını sürdüren Baki, bugün Para Gündem isimli programıyla ekranlara çıkmadı. Baki'nin yerine Meltem Acet haber programı sundu.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan sunucu Meltem Acet, Baki'nin izinli olduğunu ve çarşamba günü yeniden ekranlarda olacağını söyledi.

AYDEMİR'İN YERİNE ERDEM GETİRİLDİ

Öte yandan Bülent Aydemir'in sürdürdüğü HaberTürk TV Ankara Temsilciliği görevine de Sibel Erdem'in geldiği görüldü.