Dünya

Gürültü yapan komşusunun bindiği asansöre bomba yerleştirip patlattı!

Rusya'da bir kişi, komşusu binanın asansörünü tamir ettiği sırada çok ses çıkardığı gerekçesiyle asansörü, içindeki komşusuyla birlikte hazırladığı bombayı kullanarak havaya uçurdu. Asansörde bombalı saldırıya maruz kalan komşu ağır yaralanırken, saldırgan komşunun evine polis baskın düzenledi.

Rusya'nın İrkutsk kentindeki Mareşal Konev Caddesi üzerindeki binanın asansörünü tamir etmek isteyen bina sakini, komşusunun saldırısına uğradı.

KOMŞU ÇOK SES ÇIKARDIĞI İÇİN BİR PLAN YAPTI: HAVAYA UÇURMAK

Binada yaşayan bir başka bina sakini, asansörü tamir eden komşusuna saldırı planlayarak, çok fazla ses çıkardığı gerekçesiyle evinde hazırladığı patlayıcıları asansöre yerleştirdi. Komşusu asansörde bulunduğu sırada patlayıcıları ateşe veren adam asansörü havaya uçurdu.

ASANSÖRDEKİ KOMŞU AĞIR YARALANDI

Patlamanın etkisiyle asansör kabininde parçalanmalar oluşurken, asansör içindeki kişi de ağır yaralandı. Hastaneye kaldırılan kişinin çeşitli yerlerinden yaralandığı ve ölüm tehlikesini atlattığı öğrenildi.

POLİSLER OPERASYON YAPARAK ŞAHSI ELE GEÇİRDİ

Komşusunun içinde bulunduğu asansörü havaya uçuran kişinin evine polisler baskın düzenledi. Rusya Soruşturma Komitesi, baskında çok sayıda bomba yapımında kullanılan kimyasal madde ve araç gereçlerin ele geçirildiğini duyurdu. Gözaltına alınan zanlı, ilk ifadesinde komşusunun sürekli asansörü tamir ettiğini ve bu sırada gürültü çıkardığını savunarak, bu nedenle asansöre bomba koyduğunu ve planını uyguladığını söyledi. Gözaltında tutulan zanlının işlemlerinin ardından mahkemeye sevk edileceği ve büyük olasılıkla tutuklanacağı öğrenildi.

Sitene Ekle