Gündem |

"Bu römorkun içinde zehirlenen Fetullah Gülen var!"

Fetullah Gülen'in Pensilvanya'daki malikanesinde zehirlendiği iddiaları hakkında çok çarpıcı gelişmeler yaşanıyor... Örgüt üyeleri kamp içinden dışarıya bilgi sızdığını kabul ederken, yeni yayımlanan bir fotoğraf gündeme bomba gibi düştü! O fotoğrafta, Gülen'in zehirlendikten sonra başka bir eve taşınması amacıyla yerleştirildiği römork var!..

FETÖ lideri Fetullah Gülen'in Pensilvanya’daki çiftliğinde bulunan malikanesinde zehirlendiği iddiası örgütü karıştırdı.

Örgüt elemanları birbirlerine şüphe ile yaklaşırken, Pensilvanya'daki kampta olağanüstü durum ilan edildiği yönünde bilgiler var.

Gülen'in zehirlenmesinde, FETÖ liderinin yakın koruması Cevdet Türkyolu’nun dahli bulunduğu yönünde açıklamalar yapan ve süreci başından beri yakından takip eden avukat Burak Bekiroğlu'ndan da bu konuda yeni mesajlar geldi.

Zehirleme eyleminin, direkt zehir verilerek mi, yoksa, Gülen'in kullandığı ilaçlar yerine ters etki yapan ilaçlar verilerek mi yapıldığı konusunda net bilgi olmadığını dile getiren Bekiroğlu çok çarpıcı bir fotoğraf yayımladı.

ZEHİRLEME PLANINI FETÖ'CÜ MUSTAFA ÖZCAN MI YAPTI?

Avukat Bekiroğlu, Fetullah Gülen'in nasıl zehirlendiğine ilişkin detaylar paylaşırken, örgütün önde gelenlerinden Mustafa Özcan'ı adres gösterdi. FETÖ içinde büyük bir liderlik kavgası olduğuna dikkat çeken Bekiroğlu şunları kaydetti;

"Cevdet, Mustafa Özcan’ın talimatıyla, Özcan’ın başa geçebilmesi için, Fetulah'ın fişinin çekilmesi için harekete geçmiş. Fetulah’ın yanından ayrılmayan doktoru Kudret Ünal’ı bir şekilde oyalamış, yanındaki mollaya Fetulah'ı zehirletmiş.

Örgütün başına geçmek isteyen Mustafa Özcan’ın, Cevdet Türkyolu’nu avucuna alabilmek için, onun ve ailesinin tüm kayıtlarını aldığını, kayda aldırdığını ve bu vesile ile Cevdeti kontrol altında tuttuğunu anlatmıştım…

Fetulah'ın ilerleyen yaşı nedeniyle ve bazı rahatsızlıkları yanında demans rahatsızlığının baş gösterdiği ve bu süreçte Cevdet Türkyolu’nun kendi çıkarları doğrultusunda, bazı kararlar verip, Fetulah ile görüşmek isteyenleri görüştürmediği ve bu durumu kullandığını duyuyorduk."


O RÖMORKTA GÜLEN Mİ VAR?

Bekiroğlu ayrıca, yayımladığı fotoğrafta, Cevdet Türkyolu’nun Pensilvanya'daki evinin önüne park etmiş olan aracının arkasına takılan römorka dikkat çekerek şu ifadeleri kullandı;

"Mustafa Özcan’ın talimatı ile yanındaki mollaya Gülen’i zehirleten Cevdet, aracının arkasına taktığı römorkla o gün Gülen’i kampın yakınında olan evine götürmüş. Evinin etrafında hareketlik olmasının nedeni Gülen’i römork ile oraya taşımalarıymış."


BİLGİ SIZIYOR...

Diğer yandan, Burak Bekiroğlu'nun verdiği bilgilerin doğruluğunu teyit edebilecek önemli bir gelişme de yaşandı. Örgütün firari gazetecileri, zehirlenme iddialarını tartıştıkları programda "içeriden nasıl bilgi sızdığını" sorguladı.

Firari FETÖ'cü Asım Yıldırım'ın sunduğu programda, örgüt üyelerinden Faruk Bakac, "Demek ki bu bilgiler de paylaşılıyor, yani orada içeriden, bu tür insanların paylaşım yapacağı kadar özel hayata dair bilgiler de paylaşılıyor. Bu da dikkat çekici bir diğer ayrıntı." diyerek Pensilvanya kampı içinden bilgi sızdığını kabul etti.

Burak Bekiroğlu bu konuda ise şu yorumu yaptı;

"Fetulahçılar kamplarından bilgiler sızdığını kabul etmişler…

Tabii onların deyişine göre kapıların kapatılmasının sebebi içerde Covid vakaları varmış vs.

Ama o iş öyle değil.

Fetulah'a sadece birkaç kelime söyleyip tabanı kontrolde tutabilmek için konuşturmaya çalışıyorlar."