Magazin

Gülben Ergen, Anıtkabir'deki şemsiyeli görüntüleri tepki çeken Bülent Ersoy'a destek

Bülent Ersoy'un tekerlekli sandalye üzerinde Anıtkabir'e yaptığı ziyareti ve bir askerin şemsiye tutması sosyal medyada hızla yayılmıştı. Magazin gündemine bomba gibi düşen olayın ardından Gülben Ergen'den Ersoy'a destek geldi.

Diva lakaplı şarkıcı Bülent Ersoy, yakın zamanda Anıtkabir'e giderek Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kabrini ziyaret etmişti. Ersoy'un tekerlekli sandalye üzerinde Anıtkabir'i ziyaret etmesi ve Ersoy'u yağmurdan korumak için bir askerin şemsiye tutması birçok tepkiye neden olmuştu.

Ersoy, saygı duruşu için ayağa kalkmıştı. Milli Savunma Bakanlığı'nın söz konusu görüntüler üzerine inceleme başlatacağı öğrenilirken Gülben Ergen'den Ersoy'a destek geldi.

Ergen, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Ne olmuş bir yetkili, ya da bir subay, yaşına hürmeten, saygısından ya da sevgisinden Bülent Ersoy’a şemsiye tuttuysa? Nedir bu olması gerekene verilmeyen tepkisizlik? Ama konunun içinde ünlü olunca avaz avaz haykırma merakı? Yaşasın Anıtkabir i ziyaret eden herkes ve Bülent Ersoy” ifadelerini kullandı.