Gündem

Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek ölüm orucunu sonlandırdı

Kırmızı bültenle aranan üyelerinin listeden çıkarılması ve konser yasaklarının kaldırılması talebiyle ölüm orucunda olan Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek, eylemini sonlandırdı. Gökçek'in ölüm orucu 323 gündür devam ediyordu...

Grup Yorum Üyesi İbrahim Gökçek'in 323 gündür sürdürdüğü ölüm orucunu sona erdirdiği açıklandı.

Kararı Nuriye Gülmen, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla duyurdu.

Halkın Hukuk Bürosu dün yaptığı açıklamada, Grup Yorum’un cezaevinde olmayan üyeleriyle birlikte bugün İstanbul Valiliği'ne başvuruda bulunacaklarını açıklamıştı.

Açıklamada şu ifadelere yer verilmişti:

"Valiliğe giderek konser başvurusunda bulunacağız. Konser başvurularının derhal kabul edilmesini istiyoruz. Bugün ziyaretimizde gördüğümüz üzere durumu giderek ağırlaşmakta ve hayati riski artmaktadır. Yetkilileri, İçişleri Bakanlığı başta olmak üzere Cumhurbaşkanlığı ve Valiliği göreve davet ediyoruz. Konser başvuruları kabul edilsin, İbrahim yaşasın."

Günün Videosu
Sultangazi'de eve. giren bir hırsız, ev sahibinin fark etmesi üzerine arka balkondan kaçmaya çalıştı. Balkondan yan binaya geçmeye çalışırken mahsur kalan hırsız ev sahibi ve sokaktakilere yalvardı. Bir anlık boşluktan faydalanıp, balkondan kaçarken hırsız, pencerede mahsur kaldı. O anlar cep telefonu kamerasına saniye saniye kaydedildi.