Popüler |

Grey's Anatomy yeni sezon ne zaman başlıyor? / Grey's Anatomy 15. sezon hangi tarihte başlıyor?

Yeni sezon yayın tarihi merak edilen yabancı dizilerden biri de Grey's Anatomy. Grey's Anatomy'nin yeni sezonu için hazırlıkların başladığını biliyoruz. Peki, yeni sezon için çekimleri başlayan Grey's Anatomy ne zaman başlayacak? Tüm detaylarıyla haberimizde...

Belirli bir izleyici kitlesine sahip olan yabancı dizilerin yeni sezonlarının ne zaman başlayacağı büyük merak konusu. Yeni sezonu ne zaman başlayacağı merak edilen yabancı dizilerden biri de Grey's Anatomy. Peki, yeni sezon için çekimleri başlayan Grey's Anatomy ne zaman başlayacak? Tüm detaylarıyla haberimizde...

YENİ SEZON TARİHİ BELLİ OLDU!

Grey's Anatomy'nin 15. sezonu Eylül ayında izleyicileriyle buluşacak!

ABC’nin hit dizisi Grey’s Anatomy 15. sezon onayını almayı başardı. Emektar hastane dizisi böylece Amerika tarihinin en uzun soluklu dizisi unvanını almış oldu.

Grey’s Anatomy 1952 tarihli komedi dizisi The Adventures of Ozzie and Harriett’e ait olan rekoru kırmayı başardı. Sitcom türündeki yapım 14 sezon boyunca izleyici karşısına çıkmıştı.

ABC Entertainment’ın genel müdürü Channing Dungey, bu yolculuğun başından beri diziye sadık kalan hayranlara ve sonradan keşfeden yeni nesillere teşekkür ederken Grey’s Anatomy’nin hem kendisinin hem de milyonların kalbinde özel bir yeri olduğunu ifade etti.

Halen daha ABC’nin en çok izlenen dizisi sıfatına sahip olan Grey’s Anatomy geçtiğimiz dönemde başrol Ellen Pompeo ile iki yıllık bir anlaşma imzalamıştı. İki emektar oyuncu Jessica Capshaw ve Sarah Drew’un ise 14. sezonun ardından diziden ayrılacağı ortaya çıkmıştı. Oyuncu kadrosunda başka bir değişiklik olmayacağı haberler arasında.

Ünlü yapımcı Shonda Rhimes’ın yarattığı Grey’s Anatomy, Grey Sloan Memorial’da görev yapan Meredith Grey ve bir grup doktorun yaşamlarına odaklanıyor.

GREY'S ANATOMY KONUSU

Grace Hastanesi'ne hoş geldiniz! Burada yeni ve acemi doktorlar için en zorlu doktorluk ihtisas devresi programlarından biri uygulanıyor. Bu acımasız eğitimle başa çıkmak zorunda olan kahramanlarımız ise Meredith, Izzie, George, Alex ve Cristina... Onlar dün öğrenciydiler, bugün doktorlar... Eğer yedi yıl boyunca Grace gibi bir cehennemde başarılı olurlarsa, cerrahlığa da hak kazanmış olacaklar. Ancak, ihtisas devresinin bu kadar zorlu olması, onlar için yaşamlarının geri kalanının durdurduğu anlamına da gelmiyor. Yani bu grup, aynı zamanda kıskanç sevgililer, ebeveynler, tek gecelik ilişkiler ve ev bulma krizleriyle mücadele etmek zorunda... Üstelik kahramanlarımız, bu stresli ve rekabet dolu ortamda dostluklar da kurmaya çalışıyolar

Yönetmen: Tony Goldwyn, Shonda Rhimes, Daniel Minahan, Peter Horton, Jeffrey Melman, Wendey Stanzler, Adam Davidson, Darnell Martin, Sarah Pia Anderson

Senaryo: Shonda Rhimes, Gabrielle G. Stanton, Harry Werksman, James D. Parriott, Kip Koenig, Krista Vernoff, Mimi Schmir

Yapımcı: Shonda Rhimes, Gabrielle G. Stanton

TV dünyasının en sevdiği meslek gruplarından biri olmuştur her zaman doktorlar. Bu beyaz önlüklü insanlar belki kurtardıkları hayatlarla, belki yaşadıklarıyla çoğu insanın gözünde kahramana dönüşür veya dönüşmese bile izleyicinin gözünde belli bir yer edinir. Son yıllardaki medikal dizilerin artışı bunun da bir göstergesi. Ama kırılan bir kalıp var ki o da doktorların beyaz önlük giymiş “sadece işini yapan” insanlar olmadığı ve onların da normal birer insan olduğu, duyguları ve aşklarının olabileceği… Scrubs‘ta komediye kaçan bir anlatımla dile getirilen bu olgu, şimdilerde de Grey’s Anatomy ile drama süsüyle dile getiriliyor.

Başrollerini Ellen Pompeo, Sandra Oh, Kathrine Heigl, T.R Knight, Patrick Dempsey, Isaiah Washington, Chandra Wilson , James Pickens Jr., Justin Chambers gibi isimlerin paylaştığı Grey’s Anatomy aslında ilk bakışta basit görülebilecek bir dizi. Tıp fakültesinden yeni mezun çaylaklar (stajyerler) hastaneye gelirler ve olaylar başlar. Stajyerler burada kahraman filan değil, yeri geldiğinde bir insanın hayatına mal olacak hatalar yapabilen emekleme safhasındaki bebekler. Bu bebekleri size tanıtırken, onların yaşadıklarını tıpkı hayatın kendisi gibi kah güldürerek kah ağlatarak kah düşündürerek yapıyor.

Grey’s Anatomy‘nin diğer medikallerden ayrılan bir diğer yönü de ortaya koyduğu karakterleri işleyişteki farklılığı. Eğer bu diziden salt kahramanların hayat kurtarmasını ve melodramatik hasta olayları bekliyorsanız, bilin ki beklediğiniz şeyler bu dizide buz dağının görünen kısmı. Grey’s Anatomy izleyiciyle doktor–hasta ilişkisi kurmuyor. Doktorları birer insan olarak ele aldığından biz o doktorun en yakın arkadaşından daha çok şey biliyoruz her zaman. Hatta bazen onları kendilerinden daha iyi tanıdığımız söylenebilir ki bu da izleyicinin dizi ve karakterleriyle bu denli özdeşleşmesinde en önemli faktörlerden biri. Çünkü bu dizide ve hastanede olan biten şeyler doktorların hayatı değil, normal hayatın ta kendisi. Stajyerler merdiven boşluklarında gülebiliyor, dedikodu yapabiliyor, ağlayabiliyor, seks yapabiliyor. Zaten çoğu karakter de burada kendini buluyor ve hastane dışındaki kendini bulmalarına burası yardım ediyor.

Grey’s Anatomy kesinlikle sıradan bir medikal dizi değil, hatta ameliyat sahnelerini çıkarsanız çok sağlam bir drama. Gerçekten kaliteli, geleceğin kültü sıfatını sonuna kadar hak eden ve insan olana işleyecek bir dizi. Aldığı 11 Emmy adaylığı da (ki kabulümdür tarafımdan, çok abartıldı ama sevdiğim için) bunu destekliyor. E.R.‘ın tahtı boşalttığı şu günlerde medikal dizilerin yeni tacını almaya en yakın ve yetkin olan bu dizi kaçırılmaması gerekenlerden. Üstelik TV tarihinin en iyi bölümlerinden biri olan “It’s A End Of The World (Part I), As We Know It (Part II)” ikilemesi de cabası.