Green Card başvuru tarihleri 2022! Green Card başvuruları ne zaman başlayacak?

Her yıl milyonlarca insan "Rüyalar ülkesi" olarak da bilinen Amerika'da oturma ve çalışma izni alabilmek için Green Card'a başvuru yapıyor. Bu kapsamda, 2022 yılında Green Card başvurularının ne zaman alınacağı büyük bir heyecanla araştırılıyor. İşte Green Card başvuru tarihleri 2022! Green Card başvuruları ne zaman? Ayrıntılar haberimizde... 

Green Card (Yeşil Kart) veya resmî ismiyle Daimî İkametgâh Kartı, Birleşik Devletler Göçmenlik ve Vatandaşlık Yasası uyarınca Amerika Birleşik Devletleri'nde kalıcı ikamet ve çalışma hakkını sağlayan ve bu hakkın verildiğine delil olması için verilen bir belgedir. Milyonlarca insan 2024 yılı için Green Card başvurularının ne zaman başlayacağını büyük bir merakla araştırıyor. İşte Green Card başvuru tarihleri 2022! Green Card başvuruları ne zaman? Ayrıntılar haberimizde... 

Green Card başvuru tarihleri 2022! Green Card başvuruları ne zaman başlayacak?

GREEN CARD BAŞVURU TARİHLERİ 2022! GREEN CARD BAŞVURULARI NE ZAMAN?

Green Card yeni dönem başvuruları için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Bu çerçevede, Green Card 2022 başvuru tarihleri belli oldu. Buna göre, DV-2024 Green Card çekilişi başvuruları Ekim ilk haftası günü başlıyor.

GREEN CARD NEDİR?

Amerikan Hükümeti tarafından Amerika Birleşik Devletleri vatandaşı olmayan kişilere özel olarak her yıl Dv Lottery adında bir çekiliş düzenlenir. Ayrıca bu çekilişi kazanan isimler ise Amerika Birleşik Devletlerinde ömür boyu oturma ve çalışma hakkı da elde ederler. Daimi oturma izni olarak da bilinen Green Card yeşil karttır.

 Green Card bir nevi farklı ülke vatandaşlarına Amerika'nın yolunu açmaktadır. Bunun yanı sıra birbirinden farklı şekillerde Green Card almanın yolları bulunur. Green Card almak için bazı detaylara dikkat edilmesi gerekmektedir. Buna göre gereken şartları taşıyan kişiler Green Card alabilirler. O nedenle Green Card oldukça önemlidir.

GREEN CARD BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Amerika'da güzel bir yaşamın kapılarının açılması için en önemli gerekliliklerden birisi de Green Card olarak bilinmektedir. Green Card almak için ise öncelikle başvuru şartlarını yerine getirmek ve başvurmak gerekir. Green Card çekilişi için DV Lottery'e ücretsiz bir şekilde başvuru yapılır. Bu nedenle resmi bir kuruma gerek kalmadan DV Lottery resmi internet sitesinden Green Card başvurusu yapılır.

 

Green Card başvuru tarihleri 2022! Green Card başvuruları ne zaman başlayacak? ile ilgili etiketler Green Card Amerika