Yaşam

Görenler hayrete düştü! Duvar boşluğundan çıktı: Tam 3 metre...

Kayseri'de bir evin duvar boşluğundan tam 3 metre uzunluğunda yılan buşundu. İtfaiye bünyesindeki 'yılan yakalama timi'nin uzun uğraşları sonucu yakalanan yılan görenleri hayrete düşürdü.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı bünyesindeki "yılan yakalama timi", bir evin duvar boşluğunda 3 metre uzunluğunda bir yılan yakaladı.

YILAN İHBARINI ALAN TİM ALARMA GEÇTİ

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Talas ilçesi kırsal Başakpınar Mahallesi'nde müstakil evin duvarındaki boşluğa yılan girdiği ihbarını alan ekipler bölgeye gitti.

YILAN DOĞAYA BIRAKILDI

Yaklaşık 3 metre uzunluğundaki yılanı yakalayan görevliler, hayvanı doğal yaşam alanına bıraktı. Büyükşehir Belediyesi itfaiye personelinin, bu yıl farklı ilçelerde ev ve iş yerlerine giren 51 yılanı yakalayarak doğaya saldığı belirtildi.

BAŞKA BİR EKİP DE KEDİ YAVRUSU KURTARDI

Öte yandan, itfaiye ekipleri, Sivas Caddesi'ndeki bir güzellik merkezinin duvar boşluğunda mahsur kalan kedi yavrusunu da kurtararak, belediyenin kedi bakım evine teslim etti.

(AA)

Günün Videosu
İstiklal Caddesi'nde iki kadın birbirlerinin saçından tutarak yerde sürüklerken bu sırada kavgaya dahil olan bir kişi yerdeki kadını yumrukladı. O anlar cep telefonu kamerasına yansıdı.