Magazin |

Gönül Yazar'dan kötü haber! Geçirdiği kaza sonucu sol gözünü kaybetti

Ses sanatçısı ve yazar Onur Akay, yakın dostu olan 85 yaşındaki ünlü sanatçı Gönül Yazar’la ilgili sevenlerini üzen açıklamalarda bulundu. Onur Akay, Gönül Yazar'ın geçirdiği ev kazası sonucu sol gözünün kör olduğu ve sağ gözünün de bulanık gördüğünü söyledi.

Duyurduğu ölüm ve hastalık haberleri nedeni ile magazin camiasında “Felaket Tellalı” lakabı ile ünlenen ses sanatçısı ve yazar Onur Akay, 'Taş Bebek' lakaplı 85 yaşındaki efsane sanatçı Gönül Yazar’ın sağlık durumu hakkında sevenlerini üzen açıklamalarda bulundu.

Onur Akay, Gönül Yazar'ın geçirdiği talihsiz kazayı anlattı ve ameliyat masasına yapttığını duyurdu.

Akay açıklamasında şunları söyledi:

"Gönül Yazar gözleri ile ilgili çok büyük sorunlar yaşadı. Sol gözü kör oldu. Gönül abla, gece 03:00’de yataktan kalmış ve halı kayınca duvarın sivri kısmına gözünü çarpmış. Gözleri resmen patlıcan moru oldu. Morluk 16 gün sonra geçti ama bulanıklık başladı. Bir buçuk sene bulanıklık geçer diye bekledi ve hastaneye gitmedi ama geçmedi. Sol gözü tamamen kör oldu, sağ gözünde de bulanıklık başlayınca, özel bir hastaneye gitti ve iki ayrı ameliyat oldu. Bir öne, bir arkaya bir de ortaya olmak üzere gözlerine üç tane tane lens taktılar. Çok pahalı bir ameliyat oldu. Eğer gözlerimi kurtarmasalardı 'ölsem daha iyi' diyerek ağladığında bende çok duygulandım. Ama çok şükür şimdi çok iyi. 'Gözlerim pırlanta gibi oldu' diyor. Evinde biliyorsunuz boğaza karşı bir teras var ve oradan baktığında Çamlıca Camii’nin minaresine biri çıksa görürüm diyor.”