Yaşam |

Gökyüzünden çamur yağacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yaptığı son dakika uyarısında iki il için çamur yağacak uyarısında bulundu. Suriye ve Irak kaynaklı toz taşımı beklendiğini belirten Meteoroloji'nin uyarısına göre özellikle Mardin ve Şanlıurfa'nın güney kesimlerinde yağışlar çamur şeklinde olacak. Bu nedenle bölgeye yaşayanların tedbirli ve dikkatli olması gerekiyor. Ayrıca bugün birçok bölgede sağanak yağış ile karla karışık yağmur ve kar bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yaptığı son dakika duyurusuna göre, bugün Türkiye'nin kuzey ve doğu kesimlerinde hava parçalı ve yer yer çok bulutlu olacak.

Öğle saatlerinden sonraysa İç Ege ve Eskişehir çevreleri, akşam ve gece saatlerinde Marmara, Kuzey Ege kıyıları, Batı Karadeniz'in batı kıyıları, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Anadolu (Kars ve Ardahan hariç), Güneydoğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Giresun, Gümüşhane, Bayburt çevrelerinde sağanak yağış bekleniyor.

Yine yağışların Doğu Anadolu'nun doğusu ile Kayseri, Sivas, Gümüşhane, Bayburt çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görüleceği belirtildi. 

TOZ TAŞIMI UYARISI YAPILDI

Sıcaklıkların bugün 2 ila 4 derece artması beklendiğinin belirtildiği duyuruya göre, rüzgarın, genellikle güney ve güneydoğudan, ülkenin kuzey kesimlerinde ise doğu ve kuzeydoğudan hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Bu arada Şanlıurfa ve Mardin'in güney kesimlerinde Suriye ve Irak kaynaklı toz taşınımı beklendiğinden meydana gelebilecek hava kalitesi ve görüş mesafesinde azalma, yağış alan yerlerde çamur şeklinde yağış gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.