Gündem

Giresun'daki sel felaketinde ölü sayısı 10'a yükseldi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Giresun'dakisel felaketinde can kaybının 10'a yükseldiğini açıkladı. Bakan Soylu, yaşamını yitiren vatandaşlara Allah'tan rahmet diledi.

Giresun'da 22 Ağustos’ta akşam saatlerinde etkili olan sağanak nedeniyle sel ve heyelanlar meydana geldi. sel felaketinde en büyük hasarı Dereli, Yağlıdere, Doğankent, Güce ve Espiye ilçeleri gördü.

Sel felaketinde kayıp olarak aranan 6 kişiden 1 kişinin daha cansız bedeni, arama kurtarma ekiplerince Doğankent ilçesinde dere yatağında bulundu. Kimliği henüz tespit edilemeyen kişinin bulunmasıyla selde yaşamını yitirenlerin sayısı, 10'a yükselirken, 5 kişiyi arama çalışmaları da sürdürülüyor.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sel felaketine ilişkin yaptığı açıklamada, "Şu anda can kaybı sayımız 10 oldu, Allah rahmet eylesin. 5 kişinin arama kurtarma çalışması devam ediyor. Bulana kadar devam edeceğiz" dedi.

Selde hayatını kaybeden ve isimleri tespit edilenler:

* Uzman Jandarma VII. Kademeli Çavuş Erdem Çıtır (Tirebolu)
* Uzman Jandarma Çavuş Onur Kıran (Tirebolu)
* Uzman Jandarma Çavuş Burak Tok (Tirebolu)
* İbrahim Güdük (Espiye)
* Betül Akgün (Çaldağ)
* Yasemin Özdemir (Tirebolu)
* Akif Abidinoğlu (Espiye)
* Ali Aydın (Espiye)* Kemal Akar (Dereli)

Selde kaybolanların isimleri ise şöyle:

* Uzman Jandarma Çavuş Aykut Variyenli (Tirebolu)
* Uzman Jandarma Çavuş Sami Yılmaz (Tirebolu)
* İş makinesi operatörü Mehmet Akbulut (Tirebolu)
* Davut Akgün (Çaldağ)
* Emine Akgün (Çaldağ)* Umut Cantürk (Dereli)

Yorumlar
Günün Videosu
İzmir'de HDP İl Başkanlığı'na yapılan ve Deniz Poyraz'ın hayatını kaybettiği silahlı saldırı şüphelisinin, saldırı sonrasında polisle girdiği ilk diyalog kameralara yansıdı. Rahat tavırları ile dikkat çeken şüphelinin, "Kimseye zarar vermedim, kimseyi vurmadım, bir kişiye ateş ettim" dediği görülüyor.