Spor |

Giovanni Guidetti: Üçüncü Guinness rekoru için çalışmaya başladık

Kadınlar FIVB Kulüpler Dünya Şampiyonası'nı en çok kazanan takım olarak 2. kez Guinness Rekorlar Kitabı'na giren VakıfBank Voleybol Takımı'nın başantrenörü Giovanni Guidetti, 3. rekor için çalışmaya başladıklarını söyledi.

VakıfBank, 3. kez Guinness Rekorlar Kitabı'na girmek için kolları sıvadı... Sarı-Siyahlı takımın Youtube kanalında konuşan İtalyan koç Giovanni Guidetti, "VakıfBank olarak voleybola çok yatırım yapıyoruz ve voleybol adına inanılmaz işler başarıyoruz. Bu başarılarımız sayesinde Türk bayrağını dünyanın her yerine taşıdık. Bu projenin ve bu sürecin bir parçası olduğum için gururluyum. Oyuncularıma da dediğim gibi; bu proje başarılarımızın en önemli parçasıdır. İkinci kez Guinness Dünya Rekorları'ndayız ve üçüncüsü için de çoktan çalışmaya başladık.'' değerlendirmesinde bulundu.

VakıfBank Genel Menajeri Neslihan Demir Güler ise "Türk kadını için gurur verici bir başarıya daha imza attık. İlk olarak üst üste 73 maç kazanarak rekor kırmıştık. Böyle rekorlar bizleri daha iyilerini başarabilmemiz adına motive ediyor. Bugüne kadar kazandığımız her başarıyı hak ederek kazandık. Üç kez kazandığımız dünya şampiyonluğu da böyle bir rekoru hak ediyordu. Yine hak ettiğimiz yerdeyiz" dedi.