Geri sayım başladı, ön siparişin alınmasına günler kaldı! Togg satışları başlıyor

Türkiye’nin ilk yerli elektrikli otomobili olacak olan Togg’un satışı için geri sayım başladı. Ön sipariş tarihini duyuran Togg, yollara düşeceği tarihi de açıkladı.

Türkiye’nin ilk yerli elektrikli otomobili olması nedeniyle büyük bir önem taşıyan Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu ya da kısa adıyla Togg, 29 Ekim 2022 tarihinde seri üretime geçmişti. Seri üretimde çalışmaları devam eden Togg’un ne zaman sipariş alacağı ya da ne zaman yollara düşeceği merak konusuydu. Resmi hesaplarından açıklama yapan Togg, tüm sorulara yanıt verdi.

Banttan inme töreni ile nasıl görüneceğini gözler önüne serilen Togg’a ilgi beklenenden daha fazla olmuş ve pek çok vatandaş, ön sipariş için hazırlığa başlamıştı. Ön sipariş tarihini açıklayan Togg, aynı açıklaması içerisinde yollara düşeceği tarihi de verdi. Sadece günler sonra ön sipariş almaya başlayacağı öğrenilen Togg’un özellikleri ise, son derece çekici.

TOGG NE ZAMAN SATIŞA ÇIKACAK?

Geri sayım başladı, ön siparişin alınmasına günler kaldı! Togg satışları başlıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı lansmanı ile seri üretime geçen Togg’un yollara düşmesi için markanın Bursa Gemlik’teki fabrikasındaki çalışmaları yoğunlaştırıldı. Erdoğan’ın test sürüşüne de çıktığı Togg’un tasarımı ve gelişmiş menzili otomobil tutkunlarından tam not aldı. Şimdilerde sipariş takvimi ile merak uyandıran Togg’tan açıklama ise geçtiğimiz gün geldi.

Yoğun bir ilgi gören Togg, bu yılın mart ayında yollara düşeceğini, şubat ayında ise ön siparişleri alacağını duyurdu. Togg’un konuya ilişkin resmi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ise; “Mart 2023 tarihinde yollara çıkacak akıllı cihazımıza olan ilgiyi gururla takip ediyoruz. Daha önce de açıkladığımız gibi ön sipariş sürecini Şubat 2023 itibarıyla başlatacağız” ifadeleri yer aldı.

TOGG ÖZELLİKLERİ NELER?

Arkadan itişli 200 HP ve dört teker çekişli 400 HP olmak üzere iki farklı motor gücü ile tasarlanan Togg, benzerlerinden bir adım önde başlamak için birtakım ince dokunuşlar yaptı. Son hızı 180 km/sa alan Togg’un 400 HP versiyonunda 0-100 km/sa hızlanması 4,8 saniyede gerçekleşirken; yapılan testlere göre, 200 HP versiyonunda hızlanma sadece 7,6 saniyede gerçekleşti.

Daha hızlı şart olması için teknik donanımı kuvvetli olan Togg’un 30 dakikanın altında bir sürede yüzde 80 doluluğa ulaşması ve 500 kilometre menzile sahip olması bekleniyor. Togg ilk olarak SUV ve Sedan versiyonlarını piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Geri sayım başladı, ön siparişin alınmasına günler kaldı! Togg satışları başlıyor ile ilgili etiketler