Gündem

Gergerlioğlu'ndan AYM'ye başvuru

Milletvekilliği düşürülen HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu, kararın iptali için Anayasa Mahkemesi'ne (AYM) başvurdu. TBMM'deki eylemini gözaltına alındığı için sonlandırmak zorunda kalan Gergerlioğlu, eylemi HDP Genel Merkezi’nde sürdürme kararı aldı.

TBMM Genel Kurulunda, hakkında 'terör propagandası yapmak' suçundan kesinleşen mahkeme kararının okunmasının ardından milletvekilliği düşürülen HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu, AYM'ye başvurdu.

Başvurusu öncesinde HDP Milletvekili Erol Katırcıoğlu ile birlikte açıklama yapan Gergerlioğlu "Arkamızda Enis Berberoğlu'na adaletli bir karar veren bir mahkeme var. Ben de o mahkemeden adalet bekliyorum. Son durak burası" dedi.


Gergerlioğlu, daha sonra milletvekilliğinin düşürülmesi işleminin iptali istemiyle hazırladığı dilekçeyi mahkemeye teslim etti.

EYLEMİNE HDP BİNASINDA DEVAM EDECEK

Öte yandan Meclis'te 'adalet nöbeti' tuttuğunu söyleyen ve sonrasında gözaltına alınarak nöbeti sona eren Gergerlioğlu, eylemine HDP Genel Merkezi’nde devam ettirme kararı aldı.

Günün Videosu
Sosyal medyada, TRT Haber muhabiri Bülent Güler’in Marmaris'te yangınlarla ilgili yaptığı canlı yayının bir kısmı kesilerek "yanan alanları yanmıyormuş gibi" anlattığı öne sürüldü. Ancak TRT Haber, muhabirin yayınının tamamını yayınlayarak yapılan algı operasyonunu çürüttü. Yayında muhabir Güler'in "yüksek kesimlerde alevler hala etkisini sürdürüyor" dediği ve hatta yangınların devam ettiği bilgisinin yayın esnasında altyazı şeklinde ekrana yansıtıldığı görüldü.