Gündem

Gergerlioğlu: Teslim olmayacağım

'Terör örgütü propagandası yapmak' suçundan hapis cezası alan ve milletvekilliği düşürülen HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu'na teslim olması için 10 gün süre verildi. Aksi halde hakkında yakalama kararı çıkarılacak Gergerlioğlu, teslim olmayacağını açıkladı.

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

Sosyal medya hesabından terör örgütü PKK'nın propagandasını yapan ve bu nedenle 2 yıl hapis cezasına çarptırılan HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun milletvekilliği düşürüldü.

Bu kararı tanımadığını ifade eden Gergerlioğlu, TBMM'de eylem başlattı. Eyleminin dördüncü gününde gözaltına alınarak Meclis'ten çıkarılan Gergerlioğlu, ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

TESLİM OLMAZSA YAKALAMA KARARI ÇIKARILACAK

Savcılık, Gergerlioğlu'na, 10 gün içerisinde teslim olması gerektiği tebliğ etti. Aksi takdirde hakkında yakalama kararı çıkarılacağı belirtildi.

"TESLİM OLMAYACAĞIM"

TBMM'deki 'adalet nöbetini' evde sürdürdüğünü ifade eden Gergerlioğlu, Evrensel'e verdiği röportajda teslim olmayacağını ifade etti.

MUHALEFETE TEPKİ

Muhalefet partilerine de tepki gösteren Gergerlioğlu, "Yarım ağız açıklamalarla tepki gösteriliyor, buna susarlarsa onların da başına gelir" dedi.

 

Yorumlar
Günün Videosu
Malatya'da esnaflık yapan bir kişi, dükkanındaki asma kata çıktı. Asma katın ağırlığını taşıyamadığı adam, alt kattaki oğlunun üzerine düştü. O anlar iş yerinin güvenlik kamerasına anbean yansıdı.