Magazin

George Michael'ın otopsi raporu açıklandı

Noel günü evinde ölü bulunan İngiliz pop ikonu George Michael'in ölüm sebebi belli oldu. Michael'in doğal sebeplerden öldüğü adli tıpça belirtildi.

ÖLÜM NEDENİ KARACİĞER YAĞLANMASI

Oxforshire uzman adli tabibi Darren Salter Michael'ın ölüm nedenini ''kalp kası iltihabi ve karaciğer yağlanmasına bağlı dilate kardiyomiyopati'' olarak belirtti.

Bu bulgular üzerine soruşturma tahkikata gerek kalmadan kapatıldı. 53 yaşındaki yıldızın, 35 yıldır uyuşturucu kullandığı biliniyordu. Ancak raporda bu durum henüz belirtilmedi. Madde kullanımı sonucu oluşma ihtimali yüksek dilate kardiyomiyopati, kalp kaslarının genişleyip güçsüzleşmesiyle kalbin kan pompalama kapasitesini etkileyen bir durum.

flkfjdohfdkjdsfdsf

Michael'in hayat arkadaşı Fadi Fawaz yıldızı Londra'sa Thames nehri kıyısındaki evlerinde uyurken bulduğunu belirtti. Şarkıcının cenazesi 3 aylık otopsinin ardından artık kaldırılabilir.

"ŞÜPHELİ BİR DURUM YOK"

Michael'in menajeri yaptığı açıklamada ''Şüpheli herhangi bir durum yok.'' dedi. 1963 yılında Yunan bir baba ve İngiliz bir anneden kuzey Londra'da doğan Georgios Kyriacos Panayiotou, şöhreti ''Wham!'' ismini taşıyan grubu ile yakalamıştı ve kariyerinde 100 milyondan fazla satmıştı.