Dünya

Genç kadınlara çıplak fotoğraf şoku!

İngiltere'nin küçük bir kasabasında ortaya çıkan skandal ülkeyi ayağa kaldırdı. Küçük bir kasabada yaşayan 70 kadının uygunsuz fotoğrafları bilgisayar korsanları tarafından ele geçirilerek İnternet sitelerinde satışa çıkarıldı. Başlarından geçenleri İngiliz yayın kuruluşu BBC'ye anlatan kadınlar, fotoğraflarının 'Pokemon kartları' gibi takas edildiğinin altını çizdi.

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

Akıllı telefonlar ve bilgisayarlar hayatımızda oldukça veri güvenliği de tartışma konusu olmaya devam ediyor. İngiltere'de ortaya çıkan bir olay bu durumu bir kez daha gözler önüne serdi. Küçük bir kasaba yaşayan 70 kadının özel görüntülerinin ele geçirilerek internette satışa çıktığı ortaya çıktı. Öte yandan bazı fotoğraflardaki kişilerin 18 yaşından küçük olduğu öğrenildi.

"POKEMON KARTI GİBİ TAKAS EDİYORLAR"

İngiliz yayın kuruluşu BBC'ye konuşan kadınlar, fotoğraflarını çalan kişiyle muhtemelen aynı kasabada yaşadıklarını belirtirken, yaşadıklarını "iğrenç ve mide bulandırıcı" olarak tanımladı.

"Fotoğrafları Pokemon kartı gibi takas ediyorlar" diyen kadınlardan biri olayı kendisine Instagram'dan yazan birinin sayesinde öğrendiğini söyledi.

"POLİS OLAYI KAPATMAYA ÇALIŞIYOR"

İğrenç olayı öğrenen kadınlar olayı polise bildirseler de bir sonuç alamamaktan yakınıyorlar. Polis güçlerinin olayı 'Bilgisayar korsanlığı' olarak niteleyerek, yapacakları fazla bir şeyin olmadığını belirtiyorlar. Olayın kurbanları ise soruşturmanın delil yetersizliği nedeni ile kapanmasından endişe ediyor.

Günün Videosu
ABD'nin Alaska eyaletinde meydana gelen 8.2 büyüklüğündeki deprem ve ardından gelen tsunami uyarısı büyük panik yarattı. Artçı depremlerin yaşandığı bölgeden gelen görüntüler yaşanan gerilimin boyutunu gözler önüne sererken, eyaletin her noktasında siren sesleri yükseldi.