Gündem

Gelecek Partisi'nde neler oluyor: Başkanı kurşunlayan aynı partiden çıktı!

Gelecek Partisi İzmir İl Başkanına dün beyaz bir araçtan ateş açılmış ve aracına 4 kurşun isabet eden başkan yaralanmadan kurtulmuştu. Saldırganlar beyaz araçlarıyla kaçmıştı. Saldırıda bugün son dakika gelişmesi yaşandı ve saldırgan yakalandı. Saldırgan aynı partinin başka bir il başkan yardımcısının kardeşi çıktı.

İzmir'de dün gece saat 22.30 sıralarında İzmir Çevreyolu Onur Mahallesi çıkışında esnaf ziyaretinden dönen Cüneyt İşçilik'in otomobiline kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından ateş açıldı. Yara almadan kurtulan İşçilik durumu polise bildirdi. Olay yerine gelen polis ekiplerinin yaptığı incelemede araca 4 kurşunun isabet ettiği belirlendi.Gelecek Partisi İzmir İl Başkanı Cüneyt İşçilik'in ifadesine göre olayı gerçekleştiren kişi veya kişilerin beyaz bir otomobil ile olay yerinden kaçtı. Saldırıyı soruşturan polis kameraları incelemeye aldı ve şüpheli İzmir Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin titiz çalışması sonucu yakalandı.

Şüpheli M.T.’nin Gelecek Partisi'nin başka bir il başkan yardımcısının kardeşi olduğu öğrenildi. M.T.’nin aracında yapılan aramada saldırıda kullanılan 7.65 çapında tabanca ele geçirildi.