Gündem

Gelecek Partili Cuma İçten'in bir taşla birçok kuş vurma taktiği

Türkiye, son yılların en büyük vurgun olayı ve ardından çıkan skandalları konuşuyor. Fırat Muşlu isimli ortağı ve arkadaşları tarafından kendisine kumpas kurulduğunu iddia eden iş adamı Fehmi Öztürk'ün yaşadığı skandallar bir bir ortaya çıkıyor. Gelecek Partili Cuma İçten tarafından 50 milyon dolar dolandırılan Öztürk'e oğlunun dairesi üzerinden başka bir kumpasın da kurulduğu belirlendi.

Mevlüt Yüksel
Mevlüt Yüksel

Gelecek Partisi Kurucular Kurulu ve Danışma Kurulu Üyesi da olan Ahmet Davutoğlu’nun yeni danışmanı Cuma İçten’in daire satışında yaptığı baş döndüren işlemler, duyanlara 'pes' dedirtti.

İçten’in, 50 milyon dolar dolandırılan iş adamı Fehmi Öztürk’ün oğluna, Ankara’da bulunan dairesini sattığı, bedelini de bankadan aldığı ortaya çıktı.

ÖNCE SATTI SONRA TEKRAR HACİZ KOYDURUP BEDELİNİ BORÇ OLARAK YAZDIRDI!

İçten’in sattığı daireye tekrar el koymak için, Fırat Muşlu’ya kumpasla temin ettiği senetlerle haciz koydurup, daireyi tekrar satışa çıkardığı ortaya çıktı. Yine Cuma İçten’in banka kredisini de, Fehmi Öztürk’ün oğlu Ercan Öztürk’e ödettiği belirlendi.

 Tüm bu olanlardan sonra, Gelecek Partili Cuma İçten’in bir başka kumpasa giriştiği bilgisine ulaşıldı.Yapılan araştırmada, İçten, iş adamı Fehmi Öztürk’ün oğluna sattığı dairenin bedeli olan 550 bin doları da, iş adamının hesabına yazdırdığı tespit edildi.

BİR TAŞLA ÜÇ KUŞ VURMA TAKTİĞİ!

İş adamı Fehmi Öztürk, Cuma İçten’in yaptığı, inanılmaz daire vurgununu şöyle anlattı:

”Cuma İçten, 2017 yılı temmuz aylarında, Ankara Çankaya’da, Evette Sitesi’nde dairesinin bulunduğunu ve satmak istediğini, bu daireden gelecek parayla da, benim Fırat Muşlu ile ortak olduğum Durak A.Ş.’nin yapacağı Bağcılar projesinden yer almak istediğini söyledi.

Bunun üzerine, daireyi oğlum Ercan Öztürk’e sattı ve bankadan da parasını aldı. Cuma İçten ardından, bankadan aldığı parayı Fırat Muşlu’nun o dönemki finans müdürü olan Sinan Aktaş'a teslim ettiğini söyledi."

SATTIĞI VE PARASINI ALDIĞI DAİREYE FIRAT MUŞLU’YA HACİZ KOYDURDU!

"Cuma İçten, bu gelişmenin ardından, şirketimizin yapacağı Bağcılar’daki projeden daire almak için ortağım Fırat Muşlu ile yer sözleşmesi yapmış. Bu arada Fırat Muşlu Cuma İçten’in dairesinin satışı ile ilgili yaptığı bütün bu işlemleri ve kayıtları, gerçekdışı ve kendilerinin uydurduğu excel belgeleri ile farklı farklı muhasebe kayıtları oluşturarak beni borçlu gösterdiler." diyen Öztürk, sözlerini şöyle sürdürdü:

DAİRE SATIŞINDA PLAN ÜZERİNE PLAN YAPMIŞ!

"İşte bu sırada, Cuma İçten’in önceden planladığını sonradan anladığımız, daire satışı gerçekleştikten sonra, bana ve çocuklarıma Selahattin Tavusbay’ın Rami’de bulunan ofisinde, zorla senet imzalattırıp, daireye de Fırat Muşlu’ya haciz koydurarak geri almasını temin etmeye çalıştı.

Bu inanılmaz işlemler yapılırken, Cuma İçten, Fırat Muşlu’ya talimat vererek 550 bin doları benim hesabıma bir de borç olarak yazdırdı. Bizim bunlardan kumpas toplantısı kurulana kadar haberimiz yoktu.

Gelecek Partili Cuma İçten(solda),Beylikdüzü’nde bulunan Durak Okulları Genel Müdürü Salman Kocatürk ve dolandırılan işadamı Fehmi Öztürk(sağda) 

 

KUMPASTAN SONRA YAPILANLAR DEVAM ETTİ!

Asıl plan bununla da bitmemiş. Cuma İçten, yaptığı plan gereği benim diğer mal varlığımı ele geçirmek için, dost meclisi adı altında, bir danışma kurulu kurmayı teklif etti ve kurulan bu meclisin başına da geçerek kumpası gerçekleştirdi.

“Dost Meclisi “ adı altında kurulan kumpastan sonra, kendilerine noter ihtarı ve WhatsApp mesajlarıyla bu belgelerin düzmece olduğunu bildirdiğimde, bana bu konuda hiçbir cevap veremediler. Ancak,çeşitli yollarla, kamuoyuna benim kendisini dolandırdığımı, üstelik dairesini de, bedelsiz aldığımı ifade ederek, karalama ile itibarsızlaştırmaya çalışır.

“ŞİRKET HESAPLARININ İNCELENMESİNİ ENGELLİYORLAR!”

Burada asıl yapılan büyük vurgun planında, Cuma İçten, bütün resmi belgeler, muhasebe kayıtları ve banka hesaplarının incelenmesini çeşitli yollarla engeller. Çünkü şirketin tüm hesapları incelendiğinde bana yapılan inanılmaz kumpaslar zincirinin Cuma İçten’in söylediği gibi olmadığı, aksine planlayarak mallarımızı elimizden almak için uygulamaya koyduğu ortaya çıkacaktır.

 “OKULDAKİ BORCUNU DA BENİM HESABINA YAZDIRMIŞ!”

Cuma İçten’in bana ve aileme yaptığı planlar bununla kalmadığını kumpaslardan sonra anladım. 2016 yılının sonunda ben ve ortağım Fırat Muşlu, Cuma İçten’in ortak olduğu Beylikdüzü’nde bulunan, ”Durak Okulları”na oğlum Ercan Öztürk’ün şirketine ait olan Beylikdüzü’nde bulunan, 650 bin TL değerindeki iki daire ile yapılacak olan Bağcılar Projemizden de, değeri 4 milyon. 15 lira değerinde olan daire sözleşmesi yaparak ortak olduk.

“İÇTEN ORTAĞI OLDUĞUM OKUL HİSSELERİNİ FIRAT MUŞLU’YA VERDİ!”

 Başıma örülen dost meclisi aracılığı ile yapılan bu kumpastan sonra, Cuma İçten, okul ortaklığı için verdiğimiz iki daireyi, okulun diğer ortakları olan Engin Tek ile Bayram Yahyaoğlu mallarıma el koyan Fırat Muşlu’ya verdirdi. Burada yapılan inanılmaz bir vurgun planı da şöyle yapıldı:

“HAVACILIK OKULU BENİM ŞİRKET HİSSELERİMLE BÜYÜTÜLDÜ!”

Benim şirketimden okulun büyümesi için aktarılan paralarla, Cuma İçten’in ortak olduğu havacılık meslek lisesi okulu büyük değer kazandı.Yani ortağı olduğum, Durak A.Ş. isimli şirketimden hesabına geçirdiği paraları, okula aktarılmasını sağladı.Yetmedi Cuma İçten okulun satışınında da, vurgunda beraber hareket ettiği Fırat Muşlu’ya devredilmesini organize etti. Böylece bana hisselerin satışını vermedikleri gibi bir de benim hakkımda suç duyurusunda bulundurdu.

“CUMA İÇTEN DOST MECLİSİ İLE MALLARIMIZA EL KOYDURDU!”

Cuma İçten, okulun hissedarlarından Engin Tek’e benim hakkımda ,”Fehmi Öztürk beni dolandırdı” diye suç duyurusunda bulundurdular.Ancak Tek’in yaptığı hakkımdaki bu suç duyurusu takipsizlikle sonuçlandı. Buna itiraz edemediler ve karar kesinleşti.

Cuma İçten, bu şekilde başında bulunduğu dost meclisi marifetiyle bana şirketimden el çektirerek, hesaplara ulaşmamızı engelledi.Kısaca Cuma İçten, noter aracılığı ile reddettiğim ve mahkeme kararı ile reddedilen dost meclisi kararı ile benden alınan hisselerle senetlerin yanı sıra şirket hisselerimi iade etmeyerek, yargı kararını tanımadılar.Benim ve bütün ailemin mallarını da, peyderpey gasp ettiler. Hala hiç bir şey olmamış gibi dolaşmaya devam ediyorlar. Ben adalet arıyorum. Sadece kendim için değil onlar için de adalet arıyorum. Kim haklı kim suçlu ise ortaya çıksın.”