'Gece Gölgenin Rahatına Bak' çalıntı çıktı, yayından kaldırıldı! / VİDEO

Çağatay Akman'ın Gece Gölgenin Rahatına bak şarkısı telif hakkı nedeniyle kaldırıldı.

İnternette yayına verildiğinden bu yana 240 milyonluk bir izlenme oranına ulaşan Gece Gölgenin Rahatın Bak şarkıtelif hakkını ihlal ettiği gerekçesiyle yayından kaldırıldı. Her ne kadar sanal alemde bu gibi durumları kontrol altına almak kolay olmadığı için şarkının çok sayıda versiyonu dolaşımda olsa da dün akşam saatlerinde gerçekleşen bu yasak kararı başta Çağatay Akman’n takipçileri olmak üzere çok büyük bir kesim tarafından sosyal medyada paylaşılmaya ve tartışılmaya başlandı.

ASFSFASDAF

KLİP NEDEN TELİF YEDİ?

Şarkı kısa sürede milyonlarca kişiye ulaşınca doğal olarak tüm gözler üzerine çevrilmişti. Ve bu kadar yakından takip edilmeye başlanan şarkının müziğinin çok geçmeden 2012 yılında yayınlanan Anna RF’nin Jump şarkısının bir bölümüne benzediği ortaya çıktı. Bununla ilgili çok sayıda paylaşım yapıldı hatta videolar bile çekildi. Bu videolar izlenme oranı bir milyona ulaşan Jump klibinin şarkıcısı Anna RF’nin de kulağına gitmiş olacak ki Gece Gölgenin Rahatına Bak şarkısı telif hakkından dolayı yasaklandı. Bu yasakla ilgili ekran görüntüsü alan çok sayıda insan Çağatay Akman’ın twitter hesabından paylaşma yapmayı da ihmal etmedi.

VİDEONUN 30. SANİYESİNDEN SONRASI O İDDİALARI GÜÇLENDİRİYOR

'Gece Gölgenin Rahatına Bak' çalıntı çıktı, yayından kaldırıldı! / VİDEO ile ilgili etiketler çağatay akman telif hakkı 20 milyon izlenme gece gölgenin rahatına bak