Dünya

Gece boyu evlere baskın yapıldı: İsrail polisi 15 Filistinliyi gözaltına aldı!

Geçtiğimiz günlerde Nazareth Karakolundaki işkence odasının ortaya çıkması hala hafızalarda tazeliğini korurken, İsrail polisi dün gece boyu Filistin'deki evlere baskınlar yaparak kadın-çocuk ayırmadan 15 Filistinliyi çeşitli iddialarla gözaltına aldı.

Yerel kaynaklardan İsrail güçlerinin gece boyu Batı Şeria'da adreslere baskınlar düzenlediği bilgisi geldi.

Çeşitli iddialarla yapılan bu polis baskınlarında İsrail güçleri, 15 Filistinliyi gözaltına aldı.

EVLERE BASKIN DÜZENLİYORLAR

Filistinlilerin çoğunlukta olduğu işgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te sık sık evlere baskın düzenleyen İsrail güçleri, çeşitli iddialarla Filistinlileri gözaltına alıyor.

Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te sıradan hale gelen gözaltılar sonrası aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu Filistinlilerden bazıları günlerce gözaltı merkezlerinde tutuluyor.

İŞKENCE ODASI ORTAYA ÇIKMIŞTI

Günler önce ortaya çıkan Nazareth Karakolu'ndaki işkence odası hala hafızalardayken aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu Filistinlilerin evlerinden baskın ile alınması endişe yarattı.

 

Kaynak: AA

Günün Videosu
Türkiye'de 4 gündür farklı noktalarda etkili olan orman yangınlarına ekip göndererek destek olan Azerbaycan'da tüyleri diken diken eden bir olay daha yaşandı. Yangınlarla ilgili haberi ekran başındakilere aktaran Azeri spiker, "Ruhumuzun ne kadar yandığını hissediyorum. İnsanları insanlarımız, dağları dağlarımız, ağaçları ağaçlarımız, denizleri denizlerimizdir. Ve yine diyorum, Türkiye bizim evimizdir" ifadelerini kullandı. Azeri spikerin bu anlamlı sözleri sosyal medyada gündem oldu.