Yaşam

Gaziantep'te öldüresiye dövülen bebeğin annesinden tüyler ürperten sözler: Boğazını sıkacaksın dedi!

Gaziantep'te cani baba tarafından öldüresiye dövülen 2 aylık bebeğin annesi Semra Göç'ün savcıya konuyla ilgili verdiği ifadeler ortaya çıktı. Telefon kamerasını koyarak eşinin bu korkunç olayını ortaya çıkaran anne, bebeğinin ağzından ve burnundan kan geldiğini belirterek eşinin kendisine 'Semra o çocuk ağladığında boğazını sıkacaksın öyle çırpınıp kalacak' dediğini belirtti.

Gaziantep'te 2 aylık bebeğini öldüresiye döven cani baba Yunus Göç, tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturmada anne Semra Göç'ün 'müşteki' sıfatıyla verdiği ifade ortaya çıktı.

"AĞZINDAN VE BURNUNDAN KAN GELDİ"

Sabah'ta yer alan habere göre; Yaklaşık 1-2 hafta önce minik Cihan'ın yanak kısmında morluklar gördüğünü söyleyen anne Semra Göç, fotoğraf çekerken morlukları fark ettiğini dile getirdi. Fotoğrafların eşinin telefonunda da mevcut olduğunu söyleyen Göç, "Cihan'ın sağ göz üstünde morluk ve yine sağ yanağında diş ve çene kısmında tırnak izine benzer yaralar gördüm. Son olarak da ağzından ve burnundan kan geldi. Ben de neden burnundan kan geliyor diyerek telaş yaptım" dedi.

 

"DOKTORA GİTMEYE GEREK YOK, DEDİ"

Eşine bebeği doktora götürmeyi teklif ettiğini dile getiren anne Semra Göç, "Yunus bana, 'Neden gidelim ne gerek var' dedi. Bu sırada benim telefonum yoktu. Ben de Yunus'a, 'Beni hastaneye götürmezsen babamı ararım seni şikayet ederim' dedim. O da bana, 'sen de beni şikayet etmeye iyi alıştın. Hadi çocuğu doktora götürelim' dedi.

"DOKTOR SORMADIKÇA SÖYLEMEMEMİ TEMBİHLEDİ"

Birlikte hastaneye gittik. Doktorun yanına gitmeden önce eşim bana, 'çocuğun gözündeki morluğu söyleme' dedi. Doktor morluğu sorarsa, çocuğun gazını çıkarırken dizine yatırdığı sırada olduğunu söylememi, ağzından ve burnundan kan geldiğini de doktor sormadıkça söylemememi tembihledi. Ben de, 'Tamam' dedim. Bunu dememdeki amaç çocuğumu doktora götürmekti. Doktora da morlukları ve kanamayı söyleyecektim" ifadelerini kullandı.

 

"KAYINVALİDEM DOKTORA SÖYLEMEYEYİM DİYE ELİYLE KOLUMU SIKTI"

Hastaneye giderken kayınvalidesi Dursun Göç'ün de yanlarında olduğunu aktaran anne Semra Göç, "Doktor bana gözündeki morluğu sordu. Anlatacağım esnada kayınvalidem eliyle kolumu sıktı. Ben de doktora eşimin bana tembihlediği gibi anlattım olayı. Ancak ara ara morlukların olduğunu, ağlarken boğazında kızarıklık olduğunu, ağzından kan geldiğini söyledim. Bebekten kan ve idrar örneği alındı. Sonuçlar çıktığında doktor ile görüştük. Kanamanın ve morlukların doğum kaynaklı olduğunu söyledi. Kalbinde üfürük olabileceğinden şüphelendiğini söyleyip, bizi başka bir hastaneye gidebileceğimizi söyledi" dedi.

"İLAÇ BAHANESİYLE TELEFON KAMERASINI AÇIK BİR ŞEKİLDE KOYDUM"

Göç, korku dolu anları şöyle anlattı:

"Çocuğun vücudundaki morluklar bu süreçte devam etti. Olay akşamı eşim benden çay yapmamı istedi. Çay yapmak için odadan çıktığım sırada kapıyı döndüğümde çocuğun ağlamasını duydum. Odaya geri döndüğümde, eşim bebeği sıvazlıyordu. Eşime, 'Önce çocuğun ilaçlarını vereyim sonra çay koyarım' dedim. Odanın köşesinde bulunan ilaçların yanına telefonu kamerası açık bir şekilde koydum. İlaçları eşime verdim. Mutfağa gittim. Mutfağın kapısına daha girmeden bebeğin çığlığını ve vurma seslerini duydum. Hemen odaya geri döndüm. Eşim bebekle ilgileniyormuş gibi davranıyordu. Benden şüphelenmesin diye bebeği kucağıma aldım. Kameranın önünde durdum. Eşime çay içiyor musun diye sorunca, 'İçmiyorum yatacağım' diyerek odadan ayrıldı.

 

"AĞLADIĞINDA BOĞAZINI SIKACAKSIN ÖYLE ÇIRPINIP KALACAK"

Bu sırada eşim bana telefonunu şarja takmam için çağırdı. Bana gülerek ellerini açıp dişlerini sıkarak, 'Semra o çocuk ağladığında boğazını sıkacaksın öyle çırpınıp kalacak' dedi. Ben de kendisine böyle konuşma dedim. Eşim uyuduktan sonra videoya baktım. Videoyu izledikten sonra hemen annemi gece 01.00'da arayıp, 'Yetişin eşim bebeği dövdü' dedim. Annem sabah eve geldi. Eşim bu sırada işe gitmişti. Önce annemin ikametine gittik daha sonra hastaneye gittik. Yunus Göç'ten şikayetçiyim."

 

Sitene Ekle