Spor |

Gaziantepspor Başkanı'ndan açıklama!

Kapanması gündemde olan Gaziantepspor'da kulüp anahtarının valiye teslim edilmesine tüzük engeli çıkınca kulüp yöneticileri, futbolcular ve taraftarlar destek mitingi yaptı

2017'nin son gününde yaptığı açıklamayla kulübün borçları nedeniyle kapanma sinyali veren Gaziantepspor'da hareketli saatler yaşanıyor. Yönetim, futbolcular ve çok sayıda taraftar, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda toplandı.

DHA'da yer alan habere göre kulüp başkanı Huzeyfe Durmaz ve yönetim kurulunun, Gaziantepspor'un anahtarını teslim edeceği kaydedilmişti. Ancak başkan Durmaz yaptığı açıklamada kulübün kapanmasının söz konusu olmadığını duyurdu.

BAŞKAN DURMAZ'DAN AÇIKLAMA: KAPANMIYOR

Durmaz yaptığı açıklamada "Gaziantepspor kapanmıyor, buna kimsenin gücü yetmez. Amacımız camiayı yeniden bir araya getirmek. Yönetim kurulu olarak elimizden geleni yapmaktayız. Kapanma gibi bir şey yoktur. Maddi ve manevi desteğe ihtiyacımız var" ifadelerini kullandı.

KAPANMASINA TÜZÜK ENGELİ

Kapanması gündemde olan Gaziantepspor'da kulüp anahtarının valiye teslim edilmesine tüzük engeli çıkınca kulüp yöneticileri, futbolcular ve taraftarlar destek mitingi yaptı.

Yeni yıl mesajı ile kulübün faaliyetlerini durdurulacağını duyuran Gaziantepspor'da, kulübün anahtarının Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya'ya teslim edileceği açıklanmıştı. Kararın tüzük engeline takılması üzerine ise Gaziantepspor Kulüp Başkanı Huzeyfe Durmaz, yönetim kurulu üyeleri, Elyesa Süme kaptanlığındaki takım futbolcuları ve taraftarlar 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda destek mitingi düzenledi.

Başkan Durmaz ve takım kaptanı Elyesa Süme, şehrin yöneticilerine ve tüm Gazianteplilere çağrıda bulunarak, destek istedi. Huzeyfe Durmaz, Gaziantespor'un 113 milyon TL'lik borcunun kapatılması için destek kampanyası başlatılacağını, para bulunamazsa faaliyetlerin durdurulması konusunun yeniden gündeme geleceğini duyurdu.

49 yıl önce dönemin belediye başkanı Abdulkadir Batur başkanlığında 58 kurucu üyeyle kurulan kulübün 110 milyondan fazla borcu var. Kulüp başkanı Huzeyfe Durmaz, maddi kaynak olmadığı için çalışanlar ve futbolcuların antrenman ile maçlara çıkmayacağını açıkladı. 31 Aralık 2017'de yapılan duyuruyla kulübün kapatılma sinyalleri verildi. Kurucu üyelerine teşekkür edilen açıklamada, "49 yıl önce bu koca çınarı sizler kurdunuz, büyüttünüz, emek verdiniz. 50. yılında torunlarınız kapatıyor, kapanmasına göz yumuyor. Bizleri affedin." ifadeleri kullanıldı.