Yaşam

Gazeteci Sefa Özkaya hayatını kaybetti

Deneyimli foto muhabiri Sefa Özkaya, İzmir'de tedavi gördüğü hastanede 55 yaşında hayatını kaybetti. Meslektaşları arasında çok sevilen, saygı duyulan Özkaya kanser tedavisi görüyordu.

İzmir'de kanser tedavisi gören deneyimli foto muhabiri Sefa Özkaya, hayata gözlerini yumdu. Özkaya'nın cenazesi İzmir'in Dikili ilçesi Bayburtlu Hasan Şentürk Camisi'nde kılınan cenaze namazının ardından Dikili Mezarlığı'nda toprağa verildi.

AA'nın haberine göre, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu, Özkaya'nın vefatı nedeniyle mesaj yayımladı.

Mesajda, "Değerli meslektaşımız Sefa Özkaya’yı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Mesleğimize uzun yıllar başarıyla hizmet veren Özkaya’nın ailesinin, dostlarının ve meslektaşlarının acısını paylaşıyor, başsağlığı ve sabır diliyoruz." denildi.

HÜRRİYET GAZETESİNDEN 2016'DA EMEKLİ OLDU

İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksekokulundan mezun olduktan sonra mesleğe 1988'de Millet gazetesinde başlayan, Doğuş Ekonomi dergisi ve Anadolu Ajansında da bir süre çalışan Özkaya, uzun yıllar Hürriyet gazetesinde Cumhurbaşkanlığı muhabirliği yaptı. Hürriyet gazetesinden 2016'da emekli olan Özkaya, bir süredir Dikili'de yaşıyordu. Özkaya, Sürekli Basın Kartı sahibiydi.