Gündem |

Gazeteci Recep Çilingir hayatını kaybetti... Yoğun bakımda yatıyordu

Ünlü gazeteci Recep Çilingir, geçirdiği kalp krizi sonrası yoğun bakımda sürdürdüğü yaşam mücadelesini kaybetti. Çilingir'in cenazesi yarın öğlen namazından sonra Esenler Muhammediye Camii’nde kılınacak cenaze namazı sonrası toprağa verilecek.

Mevlüt Yüksel
Mevlüt Yüksel

Geçtiğimiz salı günü geçirdiği kalp krizi sonrası yaşam savaşı veren gazeteci Recep Çilingir'den acı haber geldi. Yoğun bakımda tedavi altında olan Çilingir, bu sabaha hayatını kaybetti.

Türkiye'de magazin gazeteciliğinin önemli isimlerinden Recep Çilingir geçtiğimiz salı günü geçirdiği kalp krizi sonrası Taksim İlk Yardım Hastanesi'ne kaldırılmıştı. Çilingir'in duran kalbi, 45 dakikalık yoğun çaba sonucu yeniden çalıştırılmıştı.

Yoğun bakımda tedavi altında olan ünlü gazetecinin kalp krizi geçirmeden 10 gün önce BionTech aşısı olduğu öğrenildi. Daha önce de kalbinden rahatsızlanan gazeteci Çilingir'in damarlarında 6 adet stent bulunuyordu.

YAŞAM SAVAŞINI KAYBETTİ

Yoğun bakımda bilinci kapalı halde yatan ve hayati tehlikesi devam eden Recep Çilingir'in kalbi bugün durdu. Ancak doktorların yoğun çabasına rağmen ünlü gazeteci sabah saat 11.30'da hayatını kaybetti. Doktorlar ailesine acı haberi verirken, Çilingir'in sevenleri ise acı haberi Yüksel Şengül'ün cenazesinde aldı.

Recep Çilingir'in cenazesi yarın öğlen namazından sonra Esenler Muhammediye Camii’nde kılınacak cenaze namazı sonrası toprağa verilecek.