Spor |

Gary Medel'in yaşadığı korkunç olay!

Hayatı kitap haline getirilen Beşiktaş'ın Şilili yıldızı Gary Medel'in çocukluğunda yaşadığı unutulmaz travma gündeme geldi.

Beşiktaş'ın Şilili yıldızı Gary Medel, sert oyun yapısıyla taraftarların gönlünü kazandı. Copa America'da Şili Milli Takımı için ter döken yıldız futbolcu, Lionel Messi ile yaşadığı tartışmanın ardından yeniden gündeme oturdu.

Akşam gazetesinde yer alan habere göre, 2015’te Medel’in hayatını yazmaya karar veren Cristian Arcos, Şilili futbolcunun geçmişte yaşadıklarına dair ifadelerde bulundu.

''ARABANIN CAMINDAN FIRLADI, BAŞINA SİLAH DAYADILAR''

''Örneğin henüz 14 yaşındayken başına dayanan silah ve geçirdiği büyük kaza. 14 yaşındayken bir oyun sırasında otomotik silahlı biri içeriye girer ve Medel’in kafasına silahı dayar. Ancak o anda annesi saldırganla yüzleşir. Kendi kafasını işaret ederek, “Beni vur” diyerek kendisini Medel’e siper eder. Bir keresinde de araba kullanırken çok hızlı bir şekilde gidiyordu. Sonunda kaza geçirdi ve emniyet kemeri olmadığı için ön camdan dışarı fırladı. İnanılmaz şekilde bir şey olmadı. Hastaneye gelen ve onu bulan annesi, herkesin gözünün önünde onu azarladı.''

''ANNESİ DIŞINDA HİÇBİR ŞEYDEN KORKMUYOR''

''Medel’in annesi de kendisi gibi çok güçlü karakterli bir kadın. Annesi dışında hiçbir şeyden korkmuyor. Tüm aşırı durumlarda hayatında etkili olan kişi annesi Marisol’dur. Mütevazı bir aileden geliyor ve kazandığı her başarı ona pahalıya mal oldu. Fiziksel olarak boyu kısa olduğu için de hayatında tüm limitleri zorlamak durumunda kaldı. Bu yüzden de sahada bir dövüşçü ruha sahiptir. Hayvani bir rekabet yanı var. Catolica’dan ayrılmasının nedeni de mahallesindeki kötü arkadaşlarından uzaklaşmak içindi. Ve kariyerindeki kilit adam Bielsa oldu.''