Spor |

Galatasaray'ın yeni tesisine silahlı baskın!

Galatasaray'ın 17 gün önce lansmanını gerçekleştirdiği Kemerburgaz'daki yeni tesisine silahlı bir grubun baskın gerçekleştirdiği öğrenildi. Güvenlik güçlerini etkisiz hale getiren grup araziye 2 kamyon dolusu hafriyat döktü. Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, yeni tesisin lansmanında yaptığı açıklamada arazinin maden şirketi ile 3 yıl süren bir hukuk mücadelesinin ardından kazanıldığını belirtmişti. Saldırıyı gerçekleştiren grubun maden şirketine bağlı olduğu iddia ediliyor.

Galatasaray'ın kulübüne tahsis edilen arazinin bir bölümünde maden işletmesi olan firma sahiplerine bağlı bir grubun tesise silahlı baskın yaptığı tespit edildi. Bu olaydan sadece 17 gün önce 7 Nisan'da Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ve başkan yardımcısı Yusuf Günay'ın katılımıyla yeni tesis için lansman toplantısı gerçekleşmişti.

TESİSİN KAPISINI KIRIP, SİLAH GÖSTERDİLER

Hürriyet gazetesinden Ali Naci Küçük'ün haberine göre, Başkan Cengiz lansmanda arazideki maden şirketi ile mücadelelerinin 3 yıl sürdüğünü belirtirken araziye artık güvenlik ve güvenlik kulübeleri konulacağını açıklamıştı. İşte bu açıklamadan 17 gün sonra cumartesi akşam saat 18.00 sularında 10 kişilik grup kulübün Kemerburgaz Tesisleri'ne geldi ve zorla içeri girdi. Tesislerinin kapısının kilidini kırıp içeri giren gruba güvenlik görevlileri de "Dur" diyemedi. Hürriyet'in haberine göre güvenlikten sorumlu görevliler gruba engel olmaya çalışırken baskın yapan kişiler bellerindeki silahları göstererek güvenlikleri de etkisiz hale getirdi. Grup daha sonra Galatasaray'ın arazisine zarar vermek adına ilginç bir yola başvurdu. Sarı kırmızılı kulübün arazisine 2 kamyon dolusu inşaat hafriyatı döküldü.

CENGİZ, VALİ ALİ YERLİKAYA'YI ARADI

Yaşananların ilerleyen saatlerde kendisine iletilmesinin ardından hemen telefona sarılan Cengiz de olayı tüm detayları ile İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'ya aktardı. Yerlikaya'nın olaya müdahalesi sonrası emniyet görevlileri de tesislere intikal ederken yapılan bu baskın nedeniyle hemen soruşturma başlatıldı. Araziye dökülen 2 kamyon hafriyatta hemen temizlenip müdahale edilirken maden işletmesi, baskına gelen grup için hukuki süreç de vakit kaybedilmeden başladı. Mustafa Cengiz lansmanda madenci ile asla görüşmediklerini belirtirken "Herkes Ada'da olduğu gibi belli bir menfaat bekliyor. Beni şoke eden, ruhsatsız birinin yargının dehlizlerine, boşluklarına dayanarak bu olayı bugünlere kadar sürdürmesi oldu" demişti.