Spor |

Galatasaray'ın tecrübeli kalecisi Fernando Muslera Sivasspor deplasmanında dizinden sakatlandı

Galatasaray'ın tecrübeli kalecisi Fernando Muslera Sivasspor deplasmanında dizinden sakatlandı. 80'de Luyindama ile çarpışarak yerde Muslera'nın yerine İsmail Çipe oyuna dahil oldu. Uzun süreli sakatlıktan bu yaz çıkan Uruguaylı eldiven için kesin teşhis MR'dan sonra belli olacak.

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

Galatasaray'ın yıldız kalecisi Fernando Muslera, 1-0 mağlup oldukları Sivasspor maçının 80. dakikasında dizinden sakatlandı.

Hava topu mücadelesi takım arkadaşı Luyindama'yla diz dize çarpıaşn tecrübeli eldiven, acı içinde yerde kaldı. Bu sırada pozisyon devam etti ve Sivasspor'da Fajr boş kaleye golü attı.

Muslera'nın yerde yatarken ve kaleye dönemez haldeyken atağı devam ettiren Sivasspor'un bu golü sosyal medyada tartışılmaya başlandı.

Bu yaz 8-9 ay süren sakatlıktan çıkan ve futbola geri dönen 35 yaşındaki Uruguaylı kalecinin tedavisine başlandı. Sarı-Kırmızılı kulüpten kısa süre içinde sağlık bilgilendirmesi yapılması bekleniyor

SELÇUK İNAN: MUSLERA'NIN DURUMU CİDDİ

Galatasaray’da Yardımcı Antrenör Selçuk İnan, Muslera'nın sağlık durumuyla ilgili bilgi verdi. Maçın ardından konuşan İnan, “Az önce Muslera ile görüştük. Durumu ciddi görünüyor. Ama şuan konuşmak için erken. Yarınki kontrollerinde inşallah ciddi bir şey çıkmaz. Sakatlandığı için çok üzgünüz” dedi.

Müsabakayı değerlendirerek sözlerine başlayan İnan, şunları söyledi:

"O pozisyona gelecek olursak, bir yetkilinin bizi aydınlatmasını isterim. Çünkü sporcu sağlığının çok önemli olduğu söyleniyor. Çok önemli bir pozisyona girecekken hakem maçı durdurdu. Sporcu sağlığı bizim için daha önemli dedi. Çok doğru söyledi bence. Ama Muslera’nın pozisyonunda da sporcu sağlığı önemliydi. Hakeme bunu hatırlatmak lazım. Hakem öyle taktir etti. Son haftalarda hakemlerin taktiri hep aleyhimizde oluyor. Muslera yerdeyken golü yedik. Yerdeki kaleciydi, maçı durdurması gerekiyordu. Ben de merak ediyorum. Nedenini anlatarak bizi aydınlatırsalar seviniriz."