Galatasaray'dan Taylan Antalyalı'ya tam destek: Seni Bağrımıza Basıyoruz

Galatasaraylı futbolcu Taylan Antalyalı, LGBT haklarını temsil eden renkler ve slogan içeren tişörtlü paylaşımı nedeniyle eleştirilerin odağına oturmuştu. Galatasaray yönetiminden Antalyalı'ya destek geldi.

Galatasaraylı futbolcu Taylan Antalyalı'nın, LGBT haklarını temsil eden renkler ve yazı içeren tişörtlü paylaşımı gündeme oturmuştu. Galatasaray, hedef gösterilen futbolcusuna sahip çıktı.

Galatasaray Yönetim Kurulu Sözcüsü Remzi Sanver, "Sevgili Taylan kardeşimiz, yönetim kurulu olarak, kulübümüzün mensubu olmanızdan gurur duyuyoruz ve büyük Galatasaray ailesi olarak seni bağrımıza basıyoruz." dedi.

Sanver'in açıklamasının tamamı şöyle: "Son 2 gün içinde, gündeme çok talihsiz, üzücü ve anlamsız bir gelişme yansıdı. Talihsiz, üzücü ve anlamsız ama bizim için çok önemli bir gelişmeydi. Galatasaray, değerlerini Türkiye'de bir aydınlanma geleneği olan lisesinden alır. Bu değerler arasında, kimsenin ayrımcılığa uğramaması vardır; o ayrımcılığa uğrayanların yanında bulunmak vardır.

Değerli sporcumuz Taylan Antalyalı'ya yöneltilen eleştirileri kınıyor ve Taylan Antalyalı'nın tereddütsüz şekilde yanında olduğumuzu belirtiyoruz. Bizimle aynı hamurla yoğurulduğunu düşündüğümüz Spor kulüplerinden de, bu duruşumuza destek olan bir tavrı çok kıymetli bulacağımızı söylemek istiyorum. Sevgili Taylan kardeşimiz, yönetim kurulu olarak, kulübümüzün mensubu olmanızdan gurur duyuyoruz ve büyük Galatasaray ailesi olarak seni bağrımıza basıyoruz."

Galatasaray'dan Taylan Antalyalı'ya tam destek: Seni Bağrımıza Basıyoruz ile ilgili etiketler Galatasaray Taylan Antalyalı LGBT tişörtü destek mesajı Remzi sanver