Galatasaray'dan Şenol Güneş'e Taylan Antalyalı cevabı

Şenol Güneş'in dünkü basın toplantısında Taylan Antalyalı için "Gereksiz ameliyat olmuş" diyerek laf sokması tepki çekmişti. Galatasaray kulübü bugün milli futbolcusuna sahip çıkan bir açıklama paylaşarak Güneş'e cevap verdi.

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

Galatasaray Kulübü, A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş'in Taylan Antalyalı ile ilgili tepki çeken sözlerine cevap verdi. Güneş, EURO 2020'de hiç süre alamayan orta saha için "Taylan'la ilgili sıkıntım benim izlediğim maçlara göre daha durağan geldi. Dorukhan daha iyi göründü. Taylan döndü ve ilk geldiği gün ameliyat oldu. Temposu düşüktü, doktoru aradım var mıydı problemi diye, hayır dedi. Tedbir amaçlı ameliyat olmuş..." sözleriyle futbolcunu suçlamıştı.

SORUMSUZLUK DEĞİL FEDAKARLIK

Sarı-Kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

"A Milli Takım Teknik Direktörü Sn. Şenol Güneş’in oyuncumuz Sn. Taylan Antalyalı ile ilgili yapmış olduğu talihsiz açıklamaları üzülerek izledik.

Sporcu sağlığı Galatasaray’ın önceliklerindendir. Oyuncumuzun geçirdiği basit operasyon, öncesi, sonrası ve her safhası ile detaylıca planlanmış, başarı ile sonuçlanmıştır.

Kaldı ki oyuncumuz bu süreci kısıtlı tatil süresinden fedakarlık ederek, Milli Takım’da oynayabilmek için hızlandırmış ve gerekli tüm tedaviler Avrupa Şampiyonası öncesinde, performansını olumsuz yönde etkilemeyecek şekilde tamamlanmıştır."

 

Galatasaray'dan Şenol Güneş'e Taylan Antalyalı cevabı ile ilgili etiketler Galatasaray Şenol Güneş Taylan Antalyalı A Milli Takım