Spor |

Galatasaray'da başarının sırrı ortaya çıktı

Süper Lig'e bomba gibi başlayarak liderlik koltuğunun sahibi olan Galatasaray'da başarının sırrı ortaya çıktı.

Üst üste kaybettiği 5 puanın ardından Gençlerbirliği maçında patlama yapan lider Galatasaray'ın yeniden çıkışa geçmesinde en önemli faktör olarak oyuncular arasındaki pozitif ilişkiler gösteriliyor.

Habertürk'ün haberine göre oyuncular, Florya dışında da sık sık bir araya geliyor, ailece görüşüyorlar. Mariano, Maicon ve Fernando gibi Brezilyalılar birbirinden hiç ayrılmıyor.

Uruguaylı Muslera da bu üçlüye her zaman destek veriyor. Müslüman olan ve Galatasaray'ı tercihlerinde dinlerini rahat şekilde yaşama isteğinin önemli rol oynadığını belirten Feghouli ve Belhanda, diğer arkadaşları dışında Türk oyuncularla da çabucak kaynaştı. Denayer ve Ndiaye de müslüman. Belhanda, Denayer'le birlikte Türk oyuncuların da aralarında bulunduğu grupla toplu olarak cuma namazına gidişlerinin fotoğrafını paylaştı.

HERKES ÇOK MEMNUN

Fransız kültürüyle yetişen Gomis, daha önce bu ülkede forma giyen Belhanda'yla çok iyi anlaşıyor. Senegal asıllı oyuncunun, Yeşil Burun Adaları'ndan Rodrigues'le de arasından su sızmıyor. Bir dönem Romanya'da oynayan Rodrigues, sol bek Latovlevici'yle de anlaşma konusunda sıkıntı çekmiyor. Takımdaki bu birlik havası hem yönetimi hem teknik heyeti memnun ediyor. Bu durum saha sonuçlarına da yansıyor.

"SAHADA HEP TOP ÇALIYORSUN, BARİ BURADA KALEMİ BIRAK"

Galatasaray'ın Brezilyalı yıldızı Fernando, Tudor'un değişken sisteminin kilit oyuncusu konumunda bulunuyor. Gençlerbirliği karşısında enfes bir ilk yarı çıkaran Fernando, kart sınırında olması nedeniyle 53'te yerini kaptan Selçuk'a bırakmıştı. Maç çıkışı basın mensupları forma imzalaması için Fernando'ya kalem uzattı. Daha hızlı davranarak kalemi arkadaşının elinden kapan Maicon, Portekizce "Sahada her topu çalıyorsun bari burada çalma" diyerek vatandaşıyla şakalaştı.