Galatasaray Sigthorsson’a rest çekti: 'Ya oyna ya da bavulunu topla git'

Sarı kırmızılı takımda 1 dakika bile forma giyemeyen İzlandalı futbolcu, dün aylar sonra ilk kez Florya’da görüldü. Metin Oktay Tesisleri’nde düz koşu yapan Kolbein Sigthorsson’un bu karesinin perde arkası ise ortaya çıktı...

Sezon başında milli takımdayken sakatlanan ve aylardır “Ağrılarım var” diyerek takıma katılamayan Kolbeinn Sigthorsson’a sert çıkan Sportif AŞ Yönetim Kurulu üyesi Levent Nazifoğlu “Artık sabrımız kalmadı. Ya oyna ya da bavulunu topla git. 10 gün içinde takıma katıl yada yolları ayıralım” dedi. Bu rest sonrasında da Sigthorsson düz koşuya çıktı.

İzlandalı oyuncuyla ilgili bir ayrıntı daha ortaya çıktı. Kulüp, bonservisini almayı planladığı yıldız futbolcu için sağlık kuruluna başvururken, “Sorunlu ve yaşadığı sakatlıklar sonrasında geç dönen bir oyuncu” şeklinde rapor aldı. Bunun üzerine Galatasaray Yönetimi, Sigthorsson’u kiraladığı ortaya çıktı.

161220161350324076237_3.jpg

KLUBÜN KASASINDAN TEK KURUŞ ÇIKMADI

Dün idmana dönen Sigthorsson’u 4 aylık süre zarfında 20’den fazla doktor görürken hepsi de “Artık oynamalı” raporu verdi. 26 yaşındaki yıldız, tedavisi için ayrıca İzlandalı bir kondisyoner ve Norveçli fizyoterapist ile Norveç, İspanya, İzlanda ve Türkiye olmak üzere dört ülke gezdi. Galatasaray Kulübü ise sağlık kurulunun uyarısı ile kendini garantiye aldı ve Sigthorsson’un tedavi masrafları için kulübün kasasından tek kuruş çıkmadı. Tüm masrafları İzlandalı kendi cebinden karşıladı.

Florya'da birçok kişi, Sigthorsson için "Dünyada birçok kişi gördü, neyi olduğunu anlayamadı" yorumunu yapıyor.

Galatasaray Sigthorsson’a rest çekti: 'Ya oyna ya da bavulunu topla git' ile ilgili etiketler Galatasaray yönetim kolbein Sigthorsson antreman çıktı