Spor

Galatasaray maçı neden Ankara'da oynandı?

Galatasaray'ın Keçiörengücü ile karşılaştığı Türkiye Kupası maçının Ankara'da oynatılması tepkilere yol açtı.

Süper Lig'de Beşiktaş ve Başakşehir'in Ankaragücü ile deplasmanda oynayacağı maçlar olumsuz saha koşulları nedeniyle başka şehirlere alınmıştı. Beşiktaş maçı Kayseri'de oynanırken, Başakşehir maçı Afyon'da oynanmıştı.

Galatasaray'ın Türkiye Kupası 5. tur maçında Keçiörengücü ile karşılaştığı mücadelenin ise kötü koşullara rağmen başka bir şehre alınmaması, taraflı tarafsız herkesin tepkisini çekti.

MAÇIN SPİKERİNDEN TEPKİ

A Spor spikeri Cüneyt Şen'in canlı yayında söylediği sözler de TFF'nin uyguladığı çifte standardı gözler önüne serdi. Şen, "Galatasaray bugün zeminle de mücadele edecek. Biz de çekim açılarını bulmakta zorlandık. Ankaragücü'nün Beşiktaş ve Başakşehir maçları başka şehirlere kaydırılmıştı. Görüyorsunuz vinç üzerinde çekim yapıyoruz. Çifte standardın tartışılması lazım. Ofsayt kamerasını koyacak yer bulamadığımız için pozisyonun tekrarını gösteremiyoruz. Vinçle çözüm bulmaya çalışacağız." dedi.

TFF'YE BİR TEPKİ DE EVREN TURAN'DAN

Eski futbolcu ve spor yorumcusu Evren Turan da, Galatasaray'ın maçının Ankara'da oynatılması nedeniyle tepkisini sosyal medya üzerinden gösterdi. Turan ayrıca maçın saatiyle de ilgili eleştiride bulundu.

İşte Evren Turan'ın sözleri:

Günün Videosu
Avrupa Şampiyonası'nda zafer, dün akşam İngiltere'yi kendi seyircisi önünde penaltılarla deviren İtalya'nın oldu. Karşılaşmaya damga vuran ise maç öncesi İngiliz taraftarların taşkınlığı, karşılaşma sonrası ise İngiliz futbolcuların kibirli tavrı oldu!