Spor

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'den çok çarpıcı Falcao itirafı

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'den 19 Haziran'da yapılacak seçim öncesi dikkat çeken açıklamalar geldi. Sağlık sorunları nedeniyle aday olmadığını belirten Cengiz'den Falcao konusunda itiraf geldi.

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'den seçim öncesinde açıklamalar geldi. Kulübünün resmi TV kanalında açıklamalar yapan Cengiz'den Falcao konusuda itiraf geldi. Cengiz, "Şimdi Falcao ismi önüme gelse biraz daha sıkı pazarlık yapardım" ifadelerini kullandı. Öte yandan Mustafa Cengiz, sağlık sorunları nedeniyle aday olmadığını sözlerine ekledi.

Mustafa Cengiz'in açıklamalarından satır başları şöyle:

"Galatasaray bir his takımıdır. Bu zihniyetle yönetilmezmiş. Bu zihniyet ne? Bizim zihniyetimiz Atatürkçü, laik, demokrat bir zihniyet. Bu ülkede bazı kesimler Yezid diye öldürürler, şehit diye gömerler diye bir laf var. Rica ediyorum, yapamayacağınız vaatleri vermeyin."

"BİZİM KESİNLİKLE ABDESTSİZ NAMAZIMIZ OLMADI"

"Avrupa'daki başarısızlıklarımız çok üzdü. Çünkü çok ciddi gelirler elde edecektik. Atatürk ve İstanbul'dan sonra Türkiye'nin en büyük markası Galatasaray'dır. Galatasaray dünyaca ünlü bir markadır. Hala benim aday olmamı isteyen insanlardan bin kere özür dilerim. Benim başkanlığa aday olmama nedenim sağlık sorunlarım."

"ŞİMDİ OLSA FALCAO İÇİN DAHA SIKI PAZARLIK YAPARDIM"

"Falcao değerli bir karakter. Dünyanın kabul ettiği oyuncu. Falcao'nun gelişinde 70 bin kişi toplandı. Geldiği gün yollar kilitlenmişti. Şimdi Falcao ismi önüme gelse biraz daha sıkı pazarlık yapardım. Ben teknik heyete laf etmedim. Etmem de... Ama futbolculara son maçta bozuldum. Bazı oyuncuların oyunu ve sahada kendini vermemesi ağrıma gitti. Ben asla futbolcularıma şerefsiz demedim."

"HİÇBİR ADAYIN YANINDA DEĞİLİM"

"Fatih Hoca'yı isteyenlerle, istemeyenlerin seçimi deniyor. Bu onların seçimi değil. Ben şahsi olarak, 'Hocayla imzalamam' dedim... Hiçbir başkanın şu an yanında veya destekçisi değilim. Cuma gününe kadar bakacağım. İçlerinde en çok Yiğit Şardan'ı tanırım. Tribünden arkadaşımdır..."

Günün Videosu
Tokyo 2020'nin 11. gününde atletizm ve yelkende yarışan milli sporcular başarılı sonuçlara imza attı. Necati Er üç adım atlamada, Eda Tuğsuz ise cirit atmada finale çıktı. Ramil Guliyev erkekler 200 metrede yarı finalde. Yasmani Escobar ise olimpiyat altıncısı oldu. Yelkende Türk olimpiyat tarihinde bir ilk yaşandı.