Gündem |

Galata Köprüsü'nde LGBTİ bayrağı

Öğrenci İnisiyatifi isimli kuruluş, Galata Köprüsü'ne LGBTİ bayrağı astı. "Alışın buradayız!" yazılı bayrağı sosyal medyada paylaşan kuruluş, "Boğaziçi Direnişimiz ve renklerimiz yasaklanamaz" ifadesini kullandı.

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

Öğrenci İnisiyatifi adlı kuruluş, Galata Köprüsü'ne LGBTİ'yi temsil eden gökkuşağı bayrağını astı. Bayrağın üzerinde "Alışın buradayız!" yazdığı görüldü.

O sırada çekilen fotoğraflar kuruluşun sosyal medya hesabından paylaşıldı. Boğaziçi Üniversitesi'ndeki eylemlere destek verilen sosyal medya paylaşımında şu ifadelere yer verildi:

"Homofobi ve transfobiye,iktidar bloğunun ayrıştırıcı politikalarına cevabımız net: LGBTİ+lar vardır! Gözaltılar, tutuklamalar, baskılarla Boğaziçi Direnişimiz ve renklerimiz yasaklanamaz. Sanatta, kampüste, sokakta, hayatın her yerindeyiz. ALIŞIN BURADAYIZ! #GökkuşağımaDokunma"

TEPKİ GÖSTERİLDİ

Paylaşımın altına yorum yapan bazı sosyal medya kullanıcılarının duruma tepki gösterdiği görüldü. Bir kullanıcı, "Kimse kimseye alışmak zorunda değil, trans bireylerin toplumda yeri olmadığını söylemiyorum, ama aralarında israftan başka birşey olmayanlar da var, öğrenciliğin, insan haklarının arkasına saklanıp, bunları gerekçe göstererek bazı çirkinlikleri hak olarak talep edemezler." yorumunda bulundu.