Gündem

Galata Köprüsü'nde 'ABD defol' pankartı

Türkiye Komünist Hareketi, ABD'ye ait iki savaş gemisinin Boğazlar'dan geçerek Karadeniz'e ulaşacağının açıklanmasının ardından Galata Köprüsü'ne pankart açtı. 'ABD defol' yazılı pankart ile ilgili yapılan açıklamada "NATO’nun ve emperyalizmin, savaş politikalarını Karadeniz’e taşıması kabul edilemez" denildi.

Ukrayna ve Rusya arasındaki gerilim tırmanırken, ABD’ye ait iki savaş gemisinin Türkiye’ye haber vererek Boğazlar’dan Karadeniz’e geçeceğini açıklaması bölgede tansiyonu yükseltti.

Boğazlardan geçişleri için Türkiye’den izin istendiği belirtilen gemilere karşı Türkiye Komünist Hareketi (TKH) üyeleri tarafından bu sabah Galata Köprüsü'ne "ABD defol!" yazılı bir pankart asıldı.

"KABUL EDİLEMEZ..."

Türkiye Komünist Hareketi (TKH) tarafından yapılan konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Emperyalist ABD’nin Deniz Kuvvetleri 6. Filosu’na bağlı iki gemi bu hafta Boğazlar’dan geçerek Karadeniz’e gidecek ve 4 Mayıs tarihine kadar burada kalacaktır. NATO’nun ve emperyalizmin, savaş politikalarını Karadeniz’e taşıması kabul edilemez" denildi.