Gündem |

Fransız muhabirin sorusu Aliyev'i güldürdü

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, bir Fransız kanalına verdiği röportajda kendisine sorulan "Kaç tane Türk drone'unuz var?" sorusuna gülerek "Yeterince var" yanıtını verdi.

İşgalci Ermenistan’a karşı yürüttüğü mücadelede, Ermeni kuvvetlerine karşı büyük zaferler elde etmeye devam eden Azerbaycan, Türkiye'den aldığı İHA ve SİHA'larla başarısına başarı katıyor.

Ermenistan’ın işgal hareketinin seyrini değiştiren bir başarı sergileyen Türk Bayraktar TB2 sayesinde sahada birçok zafer elde eden Azerbaycan, her fırsatta Türkiye'yle olan dayanışmasının da altını çiziyor.

ALİYEV'İ GÜLDÜREN SORU

France 24 kanalına konuşan Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, verdiği röportajda Türk İHA'larının saha çatışmasında Ermeni kuvvetlerine büyük zarar verdiğini açıkladı.

Fransız muhabirin "Kaç tane Türk drone'unuz var?" sorusuna gülerek "Yeterince var" yanıtını veren Aliyev, sayı vermenin güvenlik açısından doğru olmadığını vurguladı.

"TÜRK DRONE'LARI ERMENİSTAN'A 1 MİLYAR DOLARA MAL OLDU"

Türk İHA'ları sayesinde 1 milyar dolardan fazla Ermeni mühimmatının yok edildiğini söyleyen Aliyev, işgalci kuvvetlere karşı Azerbaycan ordusunun tüm silahlarını bir yana koyarak en büyük başarıyı İHA'lar sayesinde elde ettiğini söyledi.ALİYEV UYARDI: KURTARILMIŞ TOPRAKLARA SALDIRI DAHA FAZLA KAN DÖKÜLMESİNE YOL AÇAR

Öte yandan Aliyev, Twitter'dan yaptığı açıklamada, Ermenistan hükümetine ve Ermenistan halkına bir mesaj göndererek kurtarılan toprakların geri alınması girişiminde bulunmanın daha fazla ölüme ve kan dökülmesine yol açacağını söyledi.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Ermenistan hükümetine ve Ermenistan halkına, kurtarılan toprakları geri alma girişimlerini durdurmaları gerektiğine dair açık bir mesaj gönderdim. Bu sadece yeni kurbanlara ve kan dökülmesine yol açacaktır."

Sitene Ekle