Yaşam |

Flaş! Flaş! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Davutoğlu yorumu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun görevi bırakacağı açıklamasına ilişkin ilk değerlendirme geldi.

Erdoğan, Biz nasıl görevi devrettiysek kendisi de devreder ifadesini kullandı. Başbakan Davutoğlu'nun MYK üyelerine görevi bırakacağını açıkladığı dakikalarda Cumhurbaşkanlığı'nda dikkat çeken bir toplantı vardı.

Ahmet Davutoğlu görevi bırakma önerisiyle geldi, aday olmayacağını söyledi. biz nasıl görevi devrettiysek kendisi de devreder Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun ayrılma kararına ilk yorumu bu sözlerle oldu.

Meclis'teki üç komisyon; İnsan Hakları, Dilekçe ve Çevre Komisyon başkanları ile çok sayıda milletvekilini Beştepe'de ağırlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Davutoğlu'yla yaptığı kritik görüşmeyi değerlendirdi.

AK Parti için hayırlı olsun dedi. Kaynaklar Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın milletvekilleriyle yaptığı buluşmanın rutin, randevusu önceden belirlenmiş bir toplantı olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, milletvekilleriyle buluşmasının ardından ise haftalık olağan görüşmeler kapsamında Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ı kabul etti.