Ekonomi

Fırtına balık fiyatlarını yükseltti

Marmara Denizi'nde birkaç gündür etkili olan fırtına tezgahlardaki balıkların fiyatlarını yükseltti. Balıkesir'de hamsi 25, İstarvit 25-30, çinekop 50-70 TL arasında satılıyor. Fiyatlar İstanbul'a gelince daha da artıyor.

Balıkesir’de balıkçılık ile uğraşan işletme sahibi Ramazan Afacan son zamanlardaki balık fiyatlarını değerlendirdi. Palamut mevsiminin sona erdiğini ve ağlarına çinekopun takıldığını belirterek şunları söyledi:

“Tezgahlarımızda hamsinin fiyatı 25, istavrit ve sarıkanat 25 lira ile 30 lira arası ve çinekop 50 lira ile 70 lira arasında satılıyor. Palamut bu sene eylül ayının başlarında boldu. Bu bolluk da 10-15 gün sürdü. Zaten palamut balığı göç balığı olduğu için fazla uzun sürmez mevsimi. Şuanda palamut göç balığı olduğu için bitti. Birkaç gündür çinekop gelmeye başladı. Çinekopun fiyatı da 50-60 lira arasında değişiyor. Birkaç gündür de fırtına etkili olduğu için şuanda fiyatlar bu yüzden biraz pahalı. Ancak tezgahlarımızda balıklarımız hala bol.”

Günün Videosu
Roketsan, resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla merak uyandırdı. Roket fırlatması öncesi geri sayımın olduğu bir animasyon filminin bulunduğu paylaşıma "Yarını bekleyin" notu düşüldü.