Filistinlilerin 'Avitar' gösterisine gerçek mermili saldırı: 178 yaralı

İsrail güçlerinin, işgal altındaki Batı Şeria'nın Beita kasabasında yasa dışı Yahudi yerleşim politikalarına karşı gerçekleştirilen protestoya gerçek ve plastik merminin yanı sıra göz yaşartıcı gazla müdahale etmesi sonucu 178 Filistinli yaralandı.

Filistinliler, işgal altındaki Batı Şeria'nın Nablus kentindeki Beita kasabasında kurulan Avitar ismindeki yasadışı Yahudi yerleşim birimini protesto etmek için gösteri gerçekleştirdi.

İSRAİL POLİSİ GERÇEK MERMİ İLE SALDIRDI: 24 KİŞİ VURULDU

Gösteri sırasında İsrail güçleri, Filistinlilere gerçek ve plastik mermi ile göz yaşartıcı gazla müdahale etti.

Filistin Kızılay'ından yapılan açıklamada, İsrail güçlerinin müdahale etmesi sonucu 5'i gerçek, 24'ü plastik mermiyle olmak üzere toplam 178 kişinin yaralandığı aktarıldı. Gerçek kurşunla vurulan yaralıların tedavi edilmek üzere Nablus'taki Rafidia Devlet Hastanesi'ne kaldırıldığı belirtildi.

BEİT DEJAN KASABASINDA DA AYNI GÖRÜNTÜLER YAŞANDI

Nablus'un doğusundaki Beit Dajan kasabasında da kamulaştırılan bir Yahudi yerleşim karakolunun kurulmasını protesto etmek için barışçıl yürüyüş düzenlendi. İsrail güçleri, barışçıl gösteriye sert müdahale etti. Filsitin Kızılayı, İsrail güçlerinin müdahalesinde 10 Filistinlinin plastik mermilerle vurularak yaralandığını bildirdi.
Filistinliler, Beita'da ve Sabih Dağı'nda İsrail yerleşim karakolu Avitar'ın yasa dışı inşa edilmesine tepki olarak 2 aydan fazla bir süredir protestolar düzenliyor.

Filistinlilerin 'Avitar' gösterisine gerçek mermili saldırı: 178 yaralı ile ilgili etiketler İsrail protesto beita batı şeria gerçek mermi

Sitene Ekle